En
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
کد 1861

فرماندار پردیس: باید از جوانان و ظرفیت های عظیم آنها در رفع مشکلات استفاده کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، مرتضی حیدری فرماندار شهرستان پردیس گفت : امروزه با تغییر نسل مواجه هستیم، عوامل زیادی بر فکر و عقیده جوانان تاثیر گذار است و ما موظفیم این شرایط را درک کنیم به همین دلیل فهم مسائل و مشکلات جوانان یکی از ابر چالشهای کشور ما محسوب می شود.

فرماندار پردیس به تفاوت بین نسلها اشاره کرد و افزود: نیازها و علائق جوان امروز با سال‌های گذشته تفاوت دارد و باید این تفاوت‌ها و نیازها شناسایی شود و بر اساس این علائق، برنامه‌ریزی لازم انجام بگیرد و از مشارکت جوانان نیز به بهترین وجه بهره برد، زیرا در هر بخش و حوزه‌ای که به جوانان میدان داده شد، خروجی بهتر و موفق‌تری داشتیم.
حیدری بر ضرورت بهره‌گیری از پتانسیل فکری نیروهای جوان در امور مختلف برای ارائه راهکارهای بهتر تاکید کرد و گفت: باید در حوزه‌های مختلف که رابطه مستقیم با جوانان و تفکر جوان دارد ورود کرده و از پتانسیل و ظرفیت‌های نیروی جوان استفاده کرد زیرا مشکلات حوزه جوانان با درایت، مدیریت و همچنین با تعامل با جوانان حل می شود.
رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان پردیس با اشاره به شرایط حال حاضر جوانان و جامعه تصریح کرد: باید جوان را بفهمیم و دغدغه ها و مسائل روز آنها را درک کنیم زیرا نسل آینده ، کشور را اداره خواهد کرد و لازم است تصمیم گیری در هر شهرستان متناسب با جوانان، علایق، انگیزه ها و شرایط موجود انجام گیرد تا بهترین بازخورد و مشارکت را از سوی جامعه داشته باشد.
وی اضافه کرد: باید همواره در جایگاه‌های مختلف از جوانان و ظرفیت‌هایشان استفاده کرد زیرا جامعه توسعه‌یافته و سعادتمند در گرو جوان باوری است، بخش عمده مشکلات ما عدم شناخت مدیران دستگاه‌ها از نیازها و ظرفیت‌های جوانان است که می‌بایست با تشکیل اتاق فکر و دعوت از جوانان شناسایی شود.
فرماندار پردیس در پایان اشتغال جوانان را دغدغه اصلی خانواده ها و جامعه دانست و با تاکید بر فراهم سازی بستر مناسب برای ترغیب جوانان به استفاده از ظرفیت طرح های اشغالزایی دولت تصریح کرد: بیکاری و بلاتکلیفی قشر جوان، آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را به جامعه وارد می کند و اشتغال جوانان باید در رأس امور مورد پیگیری مسؤولان قرار بگیرد که طرح های ارائه شده توسط دولت می تواند در صورت فراگیر شدن، موجب ایجاد اشتغال های پایدار و مولد گردد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 اسفند 1396
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 94
نظرات شما
captcha refresh