En
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 1936

در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پردیس مطرح شد:

اجرای طرح سلامت اجتماعی محله محور گامی در راستای ارتقاء کیفیت زندگی مردم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان برگزار شد.
 این جلسه با هدف معرفی برنامه سلامت اجتماعی محله محور، ارائه راهکارهای پیشگیری از بیماری های فصل گرما و بررسی برنامه های انجام گرفته حوزه سلامت در ماه مبارک رمضان برگزار و فرماندار پردیس با اشاره به اهمیت بحث سلامت اجتماعی در جامعه گفت: برنامه سلامت اجتماعی محله محور برای این منظور تهیه شده که با استفاده از پتانسیل ادارات و ساکنان یک محله، وضعیت بهداشت و سلامت حوزه های مختلف از جمله آب، نمای بصری، حیوانات سرگردان، بهسازی معابر و دیگر موارد مرتبط با این موضوع به بهترین وجه ممکن تبدیل شود.
در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان توضیحاتی پیرامون اهداف، داده های ثانویه، آسیب های اجتماعی شایع در نقاط مختلف و شرایط تعیین محل مناسب برای اجرای این طرح ارائه و سپس برنامه های اجرا شده در ماه مبارک رمضان برای ارتقای سطح سلامت جامعه را تشریح کرد.
در پایان و پس از تبادل نظر اعضا مقرر شد شبکه بهداشت و درمان نسبت به تشکیل کمیته اختصاصی در راستای برنامه سلامت اجتماعی محله محور اقدام کند، همچنین با محوریت اداره دامپزشکی، جلسه تخصصی احداث پیش سرد کن کشتارگاه  فعال در منطقه برگزار و ارائه آموزش‌های لازم به قصابی ها و بازدیدهای منظم از این اماکن در دستور کار قرار گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 144
نظرات شما
captcha refresh