En
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 1938

برگزاری جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان و با حضور صادق بنیادی معاون سیاسی انتظامی فرماندار برگزار شد.
فرماندار پردیس در ابتدای این جلسه با تأکید بر لزوم شناسایی سوله ها و انبارک های سطح شهرستان گفت: ارزیابی گزارش های مردمی، نظارت بخشداری ها و شهرداری ها به این موضوع در مناطق تحت مدیریت، شناسایی گلوگاه های فساد خیز و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در این مناطق، در کنار هم می‌تواند اشراف و دید خوبی از وضعیت شهرستان به مسئولان داده و در برخورد با فعالیت های مجرمانه احتمالی، راهنمای مسئولان باشد.
صادق بنیادی معاون فرماندار پردیس نیز در ادامه به لزوم حرکت بر اساس برنامه‌ریزی برای کسب موفقیت بیشتر تأکید کرد و افزود: از ادارات مشمول ماده 36 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که مستقیما و بدون اخذ دستورقضایی می توانند در زمینه کالای قاچاق  ورود پیدا کنند  خواسته ایم برنامه های خود را برای سال ۹۷ اعلام کنند که تا کنون برنامه های چند اداره اعلام و مورد بررسی قرار گرفته است.
بنیادی به سیاست های دولت  مبنی بر ناامن کردن فضا، از مبدا تا مقصد برای کالای قاچاق اشاره کرد و گفت: برخی اجناس قاچاق از طریق فضای مجازی تبلیغ می شود و در ویترین مغازه ها قرار نمی گیرد که این موارد نیز نیاز به رصد دقیق پلیس فتا دارد تا بتوان از عرضه اجناس قاچاق که بعضا با کیفیت نامناسب در اختیار مردم قرار می‌گیرد، جلوگیری کرد.
در پایان و پس از تبادل نظر حاضرین مقرر شد اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان نظارت مستمر و مداومی را بر مراکز عرضه کننده پوشاک، لوازم بهداشتی و آرایشی و سردخانه ها انجام دهد، همچنین بازدید از مراکز پزشکی، داروخانه ها و عطاری ها نیز توسط گشت مشترک مبارزه با قاچاق کالا و ارز مانند گذشته صورت گیرد.


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 70