En
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397
کد 1940

فرماندارپردیس: شهرداری ها با تغییر سیاست کاری به امور فرهنگی توجه بیشتری معطوف کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری ،جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار پردیس در این جلسه با اشاره به تصمیم استانداری تهران برای برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها، این اقدام را فرصت مغتنمی برای معرفی و شناسایی هر چه بیشتر و بهتر توانمندیهای شهرستان دانست و گفت: بنای برنامه‌ریزی در این هفته باید استفاده از ظرفیت و خلاقیت ادارات و سازمان های مردم نهاد شهرستان در ایجاد زمینه وقوع اقدامات اثربخش در حوزه های مختلف باشد.
حیدری با تاکید بر لزوم مشارکت هرچه بیشتر شهرداری ها و دهیاری ها در این مقوله افزود: این نهادها در طی سال ها و دوره های اخیر بیشترین نیروی خود را بر مسائل عمرانی متمرکز کرده اند و در زمینه‌های فرهنگی اکثرا  نقش همراه و حامی را به عهده گرفته اند، اما لازم است با تغییر رویکرد و سیاست کاری خود به فراخور نیاز منطقه پا به عرصه گذاشته و با شناسایی معضلات فرهنگی به حل آنها بپردازند.
در ادامه جلسه وظایف ادارات و تقسیم کار صورت گرفته بر اساس ۶ کمیته مشخص شده، تشریح و بر برنامه‌ریزی برای شناخت نیازهای فرهنگی و پتانسیل‌های شهرستان تأکید شد .
در پایان و پس از بیان برنامه‌های پیشنهادی ادارات و جمع‌بندی پتانسیل‌های شهرستان مقرر شد، فرمانداری هر چه سریعتر نسبت به ابلاغ دستورالعمل وظایف اعضای کمیته فرهنگی اقدام کند.
برگزاری جلسات تخصصی کمیته های زیرمجموعه، سیاست‌گذاری و پیش بینی برنامه ها به منظور دستیابی به اهداف هفته فرهنگی و جمع بندی برنامه های شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط شورای شهرستان از مصوبات این جلسه بود.
 


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 خرداد 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 77