En
تاریخ : يکشنبه 17 تير 1397
کد 1963

ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان پردیس تشکیل جلسه داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان برگزار شد.
 این جلسه با هدف برنامه ریزی برای گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت برگزار و حاضرین ضمن تبادل نظر پیرامون برنامه ریزی اجرای مصوبات شورای اجتماعی کشور به ارائه برنامه‌های پیشنهادی خود برای گرامیداشت این هفته و دهه کرامت پرداختند.
فرماندار پردیس در این جلسه به تشریح مصوبات شورای اجتماعی کشور با موضوع عفاف و حجاب پرداخت و گفت: توجه به امر عفاف و حجاب در فضای کنونی جامعه نیازمند خارج شدن دستگاه ها از وضعیت انفعال و ورود کارشناسان مسائل اجتماعی برای یافتن راهکارهای اقناعی است.
حیدری با اشاره به اینکه حجاب نمود ارزش های والای زنان و مردان در حفظ کرامت و جایگاه آنها است، افزود: لازم است افراد نخبه در جامعه سرلوحه و الگوی این موارد باشند و در تمام ادارات و دستگاه‌ها نیز ارج نهادن به بانوان محجبه در اولویت قرار بگیرد و در این مسیر بکارگیری رویکرد های جدید، صدور احکام فقهی متناسب، آسیب شناسی وضعیت موجود و تلاش برای تحکیم بنیان خانواده می تواند موثر و راه گشا باشد.
در ادامه نمایندگان ادارات حاضر در جلسه پیرامون مسئله حجاب و ابعاد مختلف آن توضیحاتی ارائه کردند و برنامه هایی از جمله اجرای اقدامات تبلیغی در ادارات و مجتمع های مسکونی، پرداختن به مقوله حجاب در مهدهای کودک و آموزش و پرورش، بر پایی اجتماع مدافعان حریم خانواده، اجرای برنامه های محله محور عفاف و حجاب، برگزاری نمایشگاه طراحی لباس های ایرانی اسلامی و طرح موضوع نظام آموزشی و آسیب ها در جلسه تخصصی مورد تاکید قرار گرفت.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 تير 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 93