En
تاریخ : چهارشنبه 17 مرداد 1397
کد 2003

فرماندار پردیس: 72 پروژه با عتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان در شهرستان پردیس در حال اجرا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، مرتضی حیدری فرماندار پردیس از در حال اجرا بودن ۷۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان خبر داد.
 فرماندار پردیس در اولین نشست هم اندیشی مجموعه مدیریت شهری و روستایی شهرستان با مثبت خواندن عملکرد شوراها گفت: در حال حاضر ۷۲ پروژه با اعتباری بالغ بر100 میلیارد تومان در شهرستان اجرایی شده که بخش بزرگی از این پروژه ها توسط شوراهای اسلامی کلید خورده است.
حیدری به اهداف برگزاری این نشست اشاره کرد و گفت: تجلیل و تقدیر از اعضای شوراهای شهر و روستا، شهرداران و دهیاران اولین هدف برگزاری این مراسم بود که با توجه به گذشت یک سال از عمر شورا در دوره پنجم لازم بود ضمن مروری بر عملکرد یک ساله از فعالیت های مفید و موثر دهیاران و شهرداران تقدیر شود.
وی از تبادل تجربه و اطلاعات میان شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی به عنوان دومین هدف این نشست یاد کرد و افزود: دهیاران و شوراهای روستایی وظایف بزرگ و سنگینی برعهده دارند و به همین دلیل تجربیات زیادی به دست می آورند، از طرفی مباحث تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و اجرایی در سطح مدیریت شهری بسیار پیچیده و گسترده و فرایند محور است، از این رو تبادل اطلاعات و همفکری میان مدیریت شهری و روستایی می‌تواند ظرفیت های روستایی را افزایش داده و در اجرای فرآیندها موثر باشد.
ارائه فهرستی از پروژه ها و اقدامات انجام گرفته و برنامه‌ریزی‌های آتی مدیریت شهری و روستایی برای انعکاس در رسانه ها به منظور اطلاع مردم نیز سومین هدف برگزاری این همایش از نگاه فرماندار پردیس بود و حیدری با تأکید بر حق مردم در اطلاع از عملکرد شوراها گفت: اعضای شورا، معتمدین و نخبگان شهر و روستا هستند و مردم آنها را انتخاب کرده اند و حق دارند از عملکرد منتخبان خود آگاه شوند.
این مقام مسئول به وضع اقتصادی موجود اشاره کرد و گفت: حرف های ناامیدانه زیادی به گوش می‌رسد اما به نسبت سال گذشته حجم عملیات های عمرانی و خدماتی در حال اجرا در شهرستان بسیار بیشتر شده و این مورد به صورت عدد و رقم و با اسناد مشخص است، اما تبیین این اقدامات به شما برگزیدگان مردم وابسته است و امید و ناامیدی مردم به شما بستگی دارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس به حضور ۷۹ نفر در شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: این افراد با هم می توانند شهرستان را اداره کنند و در راستای جذب سرمایه گذار، تعریف پروژه های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، گردشگری و استفاده بهینه از ظرفیت ها بهترین برنامه‌ریزی را انجام دهند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 مرداد 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 49