En
تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397
کد 2080

در نشست انجمن های صنفی و سازمان‌های مردم نهاد شهرستان پردیس مطرح شد: استفاده از مشارکت نهادهای اجتماعی در ارائه خدمات محله محور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پردیس در جمع انجمن های صنفی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اجتماعی و فرهنگی بر استفاده از مشارکت نهادهای اجتماعی در ارائه خدمات محله محور تاکید کرد.

این نشست در محل فرمانداری و با حضور مدیران ۳ سازمان مردم نهاد، 2 تشکل صنفی و کارشناسان اجتماعی و فرهنگی و سیاسی فرمانداری برگزار و در ابتدا مدیران حاضر به بیان مشکلات خود پرداختند و از عدم بهره‌گیری ادارات شهرستان از ظرفیت‌های سمن ها و تشکل ها به عنوان حلقه مفقوده خدمت‌رسانی به مردم گلایه کردند. در ادامه صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار، رعایت حرمت و احترام نهادهای مدنی و اجتماعی را در ادارات را لازم دانست و گفت: تشکل ها و نهادهایی که مسیر قانونی را طی کرده و مجوز فعالیت به عنوان سازمان مردم نهاد و یا تشکل صنفی را دریافت کرده اند مانند بازوان دستگاه‌های اجرایی هستند که باید ضمن حفظ شأن و احترام آنها از توان فکری و اجرایی این سازمان ها در راستای بهبود ارائه خدمات به مردم بهره برد.
 معاون فرماندار پردیس افزایش مشارکت نهادهای اجتماعی و فرهنگی در طرح‌های محله محور را بسیار تاثیرگذار ذکر کرد و افزود: فرمانداری از همه سمن ها و تشکل های دارای مجوز حمایت کرده و برای بهبود ارتباط ادارات و سازمانهای شهرستان با این نهاد های مدنی و اجتماعی اقدامات لازم را انجام می دهد.
 در ادامه مقرر شد زمینه حضور و مشارکت سمن‌ها در برنامه های اجتماعی، فرهنگی، طرح‌های محله محور و سلامت محور و اقدامات ادارات در سطح عمومی بیش از پیش فراهم شود و ادارات شهرستان با ارزش و اهمیت فعالیت سازمان های مردم نهاد آشنا شوند.  • نوشته شده
  • در دوشنبه 16 مهر 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 57