En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 2316

با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی انجام گرفت: بررسی مشکلات زیرساختی روستاهای بخش بومهن در شهرستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، طی جلسه ای و با حضور سید فرید موسوی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی مشکلات بخش روستاهای بخش بومهن بررسی شد.

 این جلسه با حضور رضا خدادادی بخشدار بومهن، نوید عباسی معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر بومهن روسای ادارات جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب روستایی، محیط زیست، برق، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی بخش بومهن و برخی از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش جاجرود در سالن جلسات بخشداری بومهن برگزار شد.
در ابتدای این جلسه بخشدار بومهن و نماینده شهرستان در شورای اسلامی استان تهران به تشریح وضعیت این بخش پرداختند و از مشکلات آب شرب روستایی، طرح‌های هادی، سکونتگاههای غیر رسمی و بافت های فرسوده، مشکلات زیست محیطی منطقه و مشکلات کشاورزان، به عنوان بزرگترین دغدغه های بخش بومهن نام بردند.
 در ادامه دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستایی نیز به تشریح جزئیات منطقه تحت مدیریت خود پرداختند و سپس معاون فرماندار پردیس با اشاره به مشکلات موجود، از پیگیری‌های انجام شده برای طرح‌های هادی در روستاهای بخش سخن گفت و افزود: تفاهم‌نامه‌هایی نیز برای تامین اعتبار آب شرب روستایی تهیه شده است که هنوز به نتیجه نرسیده و پیگیری نمایندگان مجلس می تواند در این موارد بسیار راهگشا و کمک‌کننده باشد.
سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با اشاره به اینکه برنامه مدونی برای برون رفت از وضعیت جاری در سطح روستاها نداریم و مشکلاتی نظیر آب شرب، حریم روستاها، طرح‌های هادی، تعیین تکلیف اراضی ملی و مسائل حوزه کشاورزی بسیار نگران کننده است، گفت: با توجه به اینکه سیاست های ملی کشور مبنی بر توسعه مناطق روستایی قرار داده شده، باید با همفکری و مشارکت همه اعضای مسئول در شوراها و دولت، مردم  و ساکنان و همراهی مجمع نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، مشکلات را پیگیری کردو به نتیجه رساند.
گفتنی است برخی از مشکلات مطرح شده در این جلسه با پیگیری تلفنی موسوی همراه بود و مقرر شد در آینده نزدیک برای  مشکلاتی از قبیل آب شرب روستایی و طرح‌های هادی جلساتی با مدیران کل مربوطه برگزار شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 37