En
تاریخ : يکشنبه 11 آذر 1397
کد 2321

نمایشگاه کتاب پردیس افتتاح شد/ احداث نمایشگاه دائمی کتاب در بوستان نورالشهدا

نمایشگاه کتاب پردیس به مدت یک ماه با تخفیفات ۳۰ تا ۸۰ درصدی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از پردیس، صبح امروز با حضور امام جمعه، معاون سیاسی انتظامی فرماندار، شهردار پردیس، اعضای شورای اسلامی شهر‌های پردیس و بومهن، روسای ادارات شهرستان پردیس رئیس دادگستری و دادستان شهرستان پردیس و فرمانده سپاه شهرستان نمایشگاه کتاب و غرفه های فرهنگی افتتاح شد.

کوروش گلریز شهردار پردیس پیش از افتتاح این مراسم در جمع مسوولان، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: نمایشگاه کتاب و دستاوردهای فرهنگی و هنری امروز به مناسبت هفته بسیج افتتاح می‌شود.

وی گفت: این نمایشگاه کار مشترک بین شورای اسلامی و شهرداری پردیس و سپاه ناحیه علی بن موسی الرضا(ع) شهرستان است که طبق برآوردهای اولیه این نمایشگاه به مدت یک ماه دایر خواهد بود.

گلریز افزود: شهروندان می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه از تخفیفات30 الی ۸۰ درصدی کتب مختلف بهره‌مند شوند.

شهردار پردیس ادامه داد: امیدواریم برپایی این نمایشگاه‌ها قدمی مثبت برای برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ‌تر و بهتر برای فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.

وی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم  برای جذب شهروندان به این حوزه، بسترهای مناسبی را برای افزایش سرانه مطالعه در شهرستان پردیس محیا کنیم.

گلریز تصریح کرد: این آمادگی از سوی شهرداری وجود دارد که این برنامه‌ها را ادامه دار و در طول سال برگزار کند.

*80درصد تخفیف برخی کتابهای نمایشگاه
روح الله قنبری فرمانده سپاه شهرستان پردیس در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در خصوص برگزاری نمایشگاه، اظهار کرد: نمایشگاه امروز در ادامه برنامه‌های هفته بسیج شهرستان پردیس دایر شد.

وی گفت: هفته بسیج به پایان رسید اما ما در جهت تقویت برنامه‌های فرهنگی این نمایشگاه را با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر پردیس در دو بخش احداث کردیم.

قنبری افزود: بخش اول نمایشگاه با موضوعات ارزش‌های دفاع مقدس، عفاف و حجاب، تولیدات ایرانی اسلامی و محصولات فرهنگی و بخش اصلی نمایشگاه را عرضه کتب و محصولات فرهنگی تشکیل می‌دهد.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس اضافه کرد: دو هزار عنوان کتاب در روز اول نمایشگاه به نمایش در آمده که طی روزهای آینده یک هزار جلد کتاب دیگر به این کتب افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مدت زمان نمایشگاه یک ماه است اما  در صورت استقبال شهروندان تمدید خواهد شد، اظهار کرد: این نمایشگاه امروز با حضور تمام مسوولان شهرستان افتتاح شد و امیدوارم بازتاب خوبی در سطح منطقه داشته باشد و در جهت تقویت فرهنگ و کتاب خوانی قدمی برداشته شود.

قنبری تصریح کرد: ۱۸ غرفه فرهنگی عفاف و حجاب با موضوعات مختلف در نمایشگاه وجود دارد و باقی فضا به ارائه کتب در تمام حوزه‌ها اختصاص پیدا کرده است.

فرمانده سپاه شهرستان پردیس در خصوص تخفیفات کتب موجود در نمایشگاه، گفت: تخفیفات این نمایشگاه از ۲۰ تا ۵۰ درصد از سوی انتشارات پیش بینی شده بود اما با تعامل با شهرداری و شورای اسلامی شهر مقرر گردید ۲۰ تا ۳۰ درصد نیز تخفیف از سوی شهرداری و شورا اعمال شود

که بدین صورت برخی کتب ما با تخفیفات ۸۰ درصدی عرضه خواهد شد.


*توسعه فرهنگ کتابخانی در پردیس

سید علی موسوی جوردی رئیس شورای اسلامی شهر پردیس در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران در خصوص این نمایشگاه، اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی شورای اسلامی شهرها توسعه همه جانبه شهر و ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه امور فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و... است.

وی گفت: در همین راستا به پیشنهاد ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پردیس به شورای شهر و شهرداری برای احداث این نمایشگاه، با همکاری های مستمر این نمایشگاه شکل گرفت.

موسوی افزود: هدف این نمایشگاه آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با فرهنگ کتابخوانی بود زیرا این فرهنگی است که به شدت نادیده گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس ادامه داد: متاسفانه سرانه مطالعه مردم کشور نسبت به سایر کشورهای دنیا بسیار پایین است و ما درصدد هستیم که در راستای انجام وظایف ذاتی خود تا جایی که امکانات پاسخگو باشد فرهنگ کتابخوانی را توسعه دهیم.

موسوی تصریح کرد: این نمایشگاه به مدت یک ماه برپا خواهد بود و اگر استقبال از سوی شهروندان مانند امروز ادامه داشته باشد قطعاً تمدید خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس اظهار کرد: درصدد هستیم در سال‌های آتی این نمایشگاه موقت را به نمایشگاهی دائمی تبدیل کنیم.این نمایشگاه دائمی را در محل بوستان نورالشهدا احداث خواهیم کرد.

در این نمایشگاه دائمی محصولات فرهنگی و کتب مختلف را در تمام طول سال به شهروندان ارائه خواهیم داد.

انتهای پیام/67016/

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 آذر 1397
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5