En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 2322

جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان پردیس برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه ستاد ساماندهی پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان پردیس با حضور روسای ادارات و نهادهای شهرستان برگزار شد.
 
بنیادی معاون فرماندار پردیس در ابتدای این جلسه با اشاره به پیشینه سنگین ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان گفت: حجم زیاد پرونده‌های از قبل مانده و ساخت و سازهای فعلی دو مشکل عمده شهرستان است که باید برای هر کدام به طور جداگانه تدابیری اتخاذ شود.
معاون فرماندار پردیس به تأکید های فرماندار و دادستان شهرستان مبنی بر نظارت جدی بر ساخت و سازها اشاره کرد و افزود: نباید به هیچ فردی این اجازه را داد که ساخت و ساز غیرمجاز انجام دهد یا سودجویان شرایط را جوری ببینند که روی بی قانونی آورند و در صورت غفلت هر کدام از ادارات متولی، دستگاه قضایی و فرمانداری با جدیت موضوع را بررسی و برخورد خواهند کرد.
در ادامه روسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی، محیط زیست، راه و شهرسازی، پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار، ثبت اسناد و املاک و شهرداران پردیس و بومهن به ارائه گزارش پرداختند و تشکیل ۵۰ پرونده در حیطه منابع طبیعی، اخذ ۹ فقره حکم تخریب توسط اداره جهاد کشاورزی، انجام ۲۶۵ مورد بازدید و گزارش توسط اداره محیط زیست طی ۶ ماه ابتدایی سال، تشکیل ۲۳ پرونده در حیطه مدیریت اداره راه و شهرسازی، ۲۶۰ مورد بازدید و گزارش توسط اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار و تشریح مشکلات مربوط به اسناد مالکیت املاک در شهرهای بومهن و پردیس از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.
در انتها و پس از تاکید معاون فرماندار بر لزوم تهیه طرحهای هادی برای روستاها و تبادل نظر اعضاء مقرر شد: تمام ادارات و نهادهای متولی در امر مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز، ادارات واحدهای حقوقی خود را فعال تر کرده و ارتباط این واحدها با فرمانداری و دستگاه قضایی را بیشتر کنند تا زمان رسیدگی به پرونده‌ها کاهش پیدا کند.
تشکیل اکیپ های مشترک بازدید از ساخت و سازهای غیر مجاز برای جلوگیری از بروز موازی کاری، انتقال مشکلات اسناد مالکیت در شهرستان به نمایندگان مجلس برای پیگیری بیشتر، ارائه گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در خصوص اراضی مورد تعرض سودجویان در جلسه آتی و تشدید طرح‌های بازرسی به منظور جلوگیری از ورود مصالح ساختمانی به پارک های ملی خجیر و سرخه حصار از مصوبات این جلسه بود.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 18