En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 2324

برگزاری جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پردیس به ریاست صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد.

بنیادی در ابتدای این جلسه به گستره خدمات شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشاره کرد و گفت: حفظ و ارتقای سلامت جامعه یک ضرورت است و برای دستیابی به آن باید در محورهای مختلف و با شمولیت  همه طیف‌های جامعه، فعالیتی هدفمند و مبتنی بر برنامه ریزی و انجام داد و همکاری و همیاری همه ادارات در این خصوص لازم است زیرا بحث سلامت برای مردم بسیار مهم بوده و شوخی بردار نیست.
آسیایی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز در ادامه با بیان دو دستور کار جلسه گفت: اجرای برنامه سلامت محله محور در خیابان سپاه شهر بومهن در حال انجام است و اداراتی نظر شهرداری بومهن، ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای در این خصوص با شبکه بهداشت همکاری می کنند اما برای توسعه محلات نیازمند حضور و همکاری کارشناسان اداره بهزیستی هستیم که مکاتباتی نیز در این زمینه انجام شده.
آسیایی به دومین دستور کار جلسه اشاره کرد و افزود: گزارش هایی از آبیاری مزارع و باغات با آب غیربهداشتی وجود داشت که بازرسیهای توسط عوامل شبکه بهداشت انجام شد و بررسی و اعلام نظر نهایی بر عهده اداره جهاد کشاورزی قرار گرفت تا در این جلسه برای رفع این مشکل تصمیماتی اتخاذ شود.
جواد عابدی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان هم با اعلام اینکه در سطح شهرستان مزارع صیفی جات و سبزیجاتی که با آب غیر بهداشتی تغدیه شوند وجود ندارد گفت: در برخی از روستاها برای آبیاری باغات میوه از آب رودخانه ها استفاده میشود که گاهاً با فاضلاب همراه بوده و به منظور شناسایی سر منشا آلودگی در نقاط مختلف، کمیته ای تشکیل و جلوگیری از آبیاری با آب به اصطلاح خاکستری و ارائه راهکارهایی برای بهبود امورات را در دستور کار دارد.
در ادامه نمایندگان محیط زیست و شهرداری ها به ارائه نظرات خود پرداختند و در پایان مقرر شد شوراهای اسلامی شهرها و روستاها مشارکت فعالی در کمیته راهبردی برنامه سلامت اجتماعی داشته باشند و شبکه بهداشت و درمان نیز مشکلات اجرای این طرح در خیابان سپاه بومهن را پس از طبقه‌بندی ارائه دهد تا برای آن اتخاذ تصمیم شود.
تسریع در معرفی ادارات، نهادها و افرادی که با کوتاهی و عدم توجه به قوانین و مقررات موجب آلودگی های زیست محیطی و به خطر افتادن سلامت شهروندان می شوند به مراجع قضایی، تکمیل و ارائه فرم ارزیابی خانوار در مقابل بلایا و ارسال به شبکه بهداشت توسط ادارات دارای جامعه هدف و تشکیل کمیته ای با محوریت اداره جهاد کشاورزی به منظور بازدید از مزارع و باغات و نظارت مستمر بر آبیاری این اماکن و ارائه راهکارهای مناسب برای جلوگیری از ورود آلاینده ها به مزارع باغات از جمله مصوبات این جلسه بود.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 25