En
تاریخ : سه شنبه 4 دي 1397
کد 2493

فرماندار پردیس: بهداشت و درمان شهرستان را به جد پیگیری می کنیم/ متروی پردیس به زودی عملیاتی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، امیراله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس در نشستی که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی مشکلات شهر بومهن برگزار شده بود، از اختصاص 16 میلیار تومان اعتبار برای تکمیل بیمارستان الغدیر در شهر بومهن خبر داد.


حقیقی با اشاره به اینکه نزدیک به 5 میلیارد تومان از این اعتبارت تحقق یافته است افزود: 80 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در شهرستان وجود دارد و به همین دلیل مباحث مربوط به بهداشت و درمان به صورت جدی توسط مجموعه مدیریت شهرستان با کمک نمایندگان مجلس پیگیری می شود و در همین راستا بر اساس توافق استانداری و تامین اجتماعی، ساخت یک بیمارستان 160 تخت خوابی در دست اقدام است.
فرماندار پردیس در ادامه به توافق صورت گرفته برای ساماندهی منطقه ازون تپه اشاره کرد و افزود: این اراضی متعلق به بنیاد مستضعفان است که در سنوات گذشته ساخت و ساز های غیر استاندارد زیادی در آن صورت گرفته و بر اساس این توافق، ساماندهی این منطقه شامل استحکام بنا، رفع مشکلات برق، انشعابات و تأمین سوخت توسط بخشداری و شهرداری در حال انجام است.
نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس یکی دیگر از مشکلات شهر بومهن را ترافیک بسیار زیاد آن نام برد و گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به تردد مسافران استان های شمالی و شرقی و شهر های اطراف است که از میان بومهن میگذرند که این مورد با تجهیز  بیشتر کمربند جنوبی و احداث شاخه شمالی آزاد راه تا حد زیادی برطرف خواهد شد و قول مساعد آن از وزیر محترم راه و شهرسازی گرفته شده.
حقیقی بخش دیگر را ترافیک داخل شهر ناشی از تردد بالای شهروندان دانست و افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر بومهن با به کارگیری مشاوران خبره، طرح هایی برای بهبود وضعیت عبور و مرور در داخل شهر تهیه کرده اند و شورای حمل و نقل و ترافیک شهرستان پردیس نیز کمیته فنی را برای بررسی همه طرح های ترافیکی ایجاد کرده است تا پس از تایید در این کمیته، برای تصویب و ابلاغ به شورای ترافیک اعلام شود و مصوبات شورا نیز باید هرچه سریعتر به اجرا درآمده و کاربردی شود.
این مقام مسئول برگزاری جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری مشکلات شهرستان را یکی از اقداماتی دانست که می تواند بسیار موثر باشد و افزود: در این جلسه پیرامون مسکن مهر و مترو پردیس نیز صحبت هایی شد و طرح احداث مترو برای پردیس به زودی عملیاتی می شود.
  فرماندار پردیس یکی از مشکلات عمده شهرستان در بخش های کشاورزی، صنعت و تولید را قرار داشتن بیش از 85 درصد از پهنه شهرستان در مناطق 4 گانه محیط زیست نام برد و گفت: مکاتباتی انجام شده که این موضوع از طریق شورای عالی محیط زیست بررسی و رفع شود و در این زمینه نیز کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاثیر گذار خواهد بود.
حقیقی وجود بافت های فرسوده، فقدان سند مالکیت برای بسیاری از اراضی شهر بومهن و نقل و انتقال با قولنامه، عدم وجود آرامستان و تعارضات به وجود آمده در مباحث مالکیت اراضی بومهن را به عنوان دیگر مشکلات عمده بومهن نام برد و خاطرنشان کرد: اعطای وام بلاعوض یکی از طرح های دولت برای بافت های فرسوده شهری و روستایی است که تاکنون شهرستان پردیس هیچ اعتباری در این زمینه دریافت نکرده است.
فرماندار پردیس در پایان تصریح کرد برای رفع دیگر مشکلات این شهر با همکاری شهرداری، شورای اسلامی شهر، ادارات اوقاف و امور خیریه، محیط زیست و منابع طبیعی در پی راهکار هستیم و از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می خواهیم که در این زمینه ها به ما کمک کنند.





 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 4 دي 1397
  • ساعت 04
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 34