En
تاریخ : سه شنبه 4 دي 1397
کد 2507

فرماندار پردیس:متروی پردیس به‌زودی عملیاتی می‌شود

فرماندار پردیس با اشاره به اهمیت احداث خط متروی تهران-پردیس گفت: دستورات ویژه‌ای توسط وزیر راه ‌و شهرسازی برای احداث متروی تهران به پردیس و مسکن مهر داده شده که با رایزنی‌های صورت گرفته این طرح به‌زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، امیراله حقیقی شب گذشته در نشست با جمعی از نمایندگان مجلس شورای، اظهار کرد: برای مشکل مالکیت اراضی در این شهر باید پیگیری‌های لازم را برای حل مشکل زمین‌های قولنامه‌ای با همکاری شورا و شهرداری انجام دهیم.

وی گفت: مشکل ازون تپه بومهن به دلیل اینکه زمین متعلق به بنیاد مستضعفان است و در گذشته ساخته شده طبق توافق در اختیار شهرداری بومهن قرار گرفته تا ساماندهی شود.

فرماندار پردیس افزود: استحکام بنا، رفع مشکلات برق، انشعابات، تأمین نفت و ساماندهی این منطقه توسط بخشدار و شهرداری در حال انجام است.

حقیقی با بیان اینکه در خصوص ترافیک داخل شهر بومهن کارگروه مصوب شده ادامه داد: با استخدام مشاور طرحی اجرا خواهد شد تا مشکل ترافیک داخل شهر بومهن حل شود.

وی تصریح کرد: بافت‌های فرسوده شهرها توسط دولت در مناطق شهری و روستایی با اعطای وام بلاعوض انجام می‌شود اما اعتباری برای این شهرستان نیامده است و به دنبال ارائه طرح هستیم.

فرماندار پردیس با بیان اینکه 85 درصد منطقه آرامستان در حوزه چهارگانه محیط‌زیست قرار دارد، افزود: پیگیری‌ها برای رفع مشکلات احداث آرامستان با اوقاف و محیط‌زیست انجام شده تا مشکل زمین را رفع کنیم.

حقیقی بیان کرد: محیط‌زیست در بخش سرمایه‌گذاری، کشاورزی، صنعت و... دخیل است و سرمایه‌گذاران نمی‌توانند توسعه‌ای برای واحدهای تولیدی داشته باشند اما در این خصوص مکاتباتی انجام شده و امیدواریم این موضوع از طریق شورای عالی محیط‌زیست حل شود.

وی ادامه داد: دستورات ویژه‌ای توسط وزیر راه ‌و شهرسازی برای احداث متروی تهران به پردیس و مسکن مهر داده شده که با رایزنی‌های صورت گرفته این طرح به‌زودی عملیاتی می‌شود.

فرماندار پردیس با اشاره به لزوم اتمام عملیات ساخت بیمارستان الغدیر بیان کرد: مقرر شد 15 میلیارد تومان برای تجهیز این بیمارستان اختصاص یابد که تاکنون 5 میلیارد تومان از این اعتبار تحقق یافته است.

حقیقی با اشاره به توافق استانداری با تأمین اجتماعی برای ساخت یک بیمارستان 160 تخت‌خوابی خاطرنشان کرد: مراکز و منابع دولتی محدود هستند و از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود که پیگیری‌های لازم را در بخش درمان داشته باشند.

انتهای پیام/67016/خ

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 4 دي 1397
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4