En
تاریخ : شنبه 8 دي 1397
کد 2510

باهدف تصمیم تدبیر و تداوم انتخاب در جوانان

چهارمین دوره آموزشی "راه روشن" در شهرستان پردیس برگزار شد

به گزارش‌روابط عمومی اداره ورزش و جوانان‌شهرستان پردیس، به همت معاونت فرهنگی و جوانان شهرستان ‌پردیس و با حضور 30نفر از جوانان شهرستان، کارگاه آموزشی "راه روشن" با تسهیل گری و ارائه مشاوره توسط سارا بناییان روانشناس در محل اداره ورزش و جوانان برگزار شد.
درخشان دارا در حاشیه این کارگاه گفت: با هدف تصمیم تدبیر و تداوم در انتخاب جوانان چهارمین دوره کارگاه راه روشن با موضوع آموزش های پس از ازدواج پس از پایش از شرکت کنندگان سه دوره قبلی(متاهلین) و علاقمندان جدید در راستای ماموریت های آموزشی حوزه فرهنگی و جوانان و مسئولیت کارگروه فرهنگی ورزشی در کمیسیون بانوان شهرستان برگزار گردید.
معاون اداره ورزش و جوانان ضمن اشاره به تفاوت های روان شناختی زوجین که یکی از عوامل اصلی بروز اختلافات زناشویی می شود، افزود: این تفاوت ها شامل تفاوت در تفکر، انگیزه، تحلیل های ذهنی، عوامل روحی و روانی زوجین می باشد.
وی ادامه داد: در این کارگاه سعی شد شرکت کنندگان با یادگیری ارتباط موثر بتوانند رابطه‌ شان را بهتر درک کرده و آن را محکم کنند، همچنین آن ها این توانایی را به دست آورند که بتوانند تعارضات خود را به حداقل رسانند، خشم خود را کنترل کرده، ارزش‌ها و خواسته‌های شان را بهتر بیان کنند.
مسئول کارگروه توسعه ورزش بانوان گفت: برای دستیابی به این امر مهم، در تمامی اموزش های ویژه راه روشن سعی شد آگاهی از تفاوت های بنیادین بین زن و مرد جهت به دست آوردن درک صحیح، جهت رسیدن به تفاهم و درک تفاوت های فردی زوج های جوان اطلاعات کاربردی و علمی به علاقمندان زندگی بهتر ارائه گردد.
معاون فرهنگی و جوانان ضمن اشاره به مهارت های پس از ازدواج، افزود: زوجین هر قدر نقاط مشترک داشته باشند و هر قدر در محیط مشابهی رشد کرده باشند، باز هم یک تفاوت خیلی بزرگ دارند که بین آن ها شکاف ایجاد می کند و آن جنسیت است که این مهم در این کارگاه 4 ساعته تشریح شد.
بناییان مدرس کارگاه راه روشن در ادامه گفت: زن بودن یا مرد بودن ویژگی مهمی است که می تواند زوجین را به دو دنیای مختلف پرتاب کند، به خصوص که این ویژگی همزمان با بزرگ شدن افراد بعد اجتماعی پیدا می کند و بر اساس چارچوب های جامعه، خلقیات متفاوتی را در افراد به وجود می آورد.
وی افزود: اگر خصوصیات اجتماعی را از افراد فاکتور بگیریم، ویژگی های فیزیولوژیکی هم می تواند تعیین کننده تفاوت های رفتاری زن و مرد باشد. افراد برای داشتن یک زندگی مشترک موفق باید این تفاوت ها را بدانند تا بتوانند طرف مقابل شان را درک کنند.
گفتنی است این کارگاه مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت و کلیه شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در کارگاه  آموزشی را دریافت کردند.
شایان ذکر است که پیش از این ۳کارگاه آموزشی راه روشن نیز در فاز۱۱ پردیس، فاز ۴پردیس و فرهنگسرای مهربومهن برگزار شده بود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 8 دي 1397
  • ساعت 08
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 2