En
تاریخ : پنجشنبه 6 دي 1397
کد 2524

رئیس کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهر پردیس خبر داد؛

پیشرفت 30 درصدی پروژه خانه موسیقی شهر پردیس

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، هادی سوهانی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هنر موسیقی را می توان به نوعی زبان مشترک نه تنها همه اقوام یک کشور بلکه تمامی ملل مختلف جهان با نژاد، گویش، گرایشات سیاسی، عقاید مذهبی و داشته های اجتماعی گوناگون دانست.

 

وی ادامه داد: در دنیای امروز و با گسترش و پیشرفت ابزارهای ارتباط جمعی، شنیدن و لذت بردن از موسیقی کشورهای مختلف به امری عادی بدل شده و بدنه فرهنگی دول جهان به دنبال راه های تاثیرگذاری از این طریق بر دیگر کشورها هستند.

این مقام مسئول اضافه کرد: از این رو، کمک به توسعه هنرهای مختلف به ویژه موسیقی داخلی در بخش های مختلف بخصوص موسیقی سنتی که ریشه در آداب و سنن غنی ایران اسلامی دارد باید مورد توجه قرار گیرد.  

رئیس کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهر پردیس با اشاره به شرایط کنونی این شهر خاطرنشان کرد: در این میان، شهر پردیس به واسطه احداث طرح های مسکن مهر و البته کاربری ذاتی خود به زودی با حضور اقوام مختلف با گونه های فرهنگی متنوع همراه می شود که می توان در سایه توسعه امور هنری از این گوناگونی فرهنگی بعنوان یک فرصت ویژه و ایده آل برای ترقی هرچه بیشتر بهره برد.   

سوهانی افزود: از این رو، برنامه ریزی های مختلفی در حوزه گسترش انواع رشته های هنر از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس صورت گرفته که احداث خانه موسیقی یکی از آنهاست.

این مقام مسئول بیان داشت: ساختمان خانه موسیقی شهر پردیس در ضلع شمالغربی بوستان «شهریار» در فاز یک و جنب موسسه فرهنگی هنری شهرداری پردیس مراحل احداث خود را می گذارند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این مرکز فرهنگی هنری با پیشرفت فیزیکی 30 درصد در زمینی به مساحت 600 مترمربع و در دو طبقه مراحلی نظیر خاکبرداری، فونداسیون، اسکلت فلزی و بتن ریزی سقف دوم را سپری کرده است.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 6 دي 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 6