En
تاریخ : شنبه 8 دي 1397
کد 2529

 برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس به ریاست حجت الاسلام توسلی امام جمعه و با حضور روسای ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری برگزارشد.
هدف از تشکیل این جلسه برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه های آموزشی، تبیین فضایل اخلاقی در سطح ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین بررسی راهکارهای افزایش مشارکت ادارات عضو به منظور غنی سازی جلسات و ارائه پیشنهادات کاربردی در حوزه فرهنگ عمومی بود.
امام جمعه شهرستان در ابتدا مولفه های فرهنگی و مذهبی را موجب انسجام و یکنواختی جامعه دانست و در ادامه به تشریح برخی از فضایل اخلاقی پرداخت و افزود: فضایل اخلاقی مجموعه ای گسترده از اخلاق، رفتار و عادات را شامل می شود که می توان با تبیین و تشریح این موارد در محیط های گوناگون و برای اقشار مختلف جامعه، در ترویج آن موثر واقع شد.
صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری پردیس نیز سرلوحه قرار دادن باور خدمت به مردم را یکی از فضایل اخلاقی کارمندان ادارات و نهادها دانست و گفت: رعایت حق الناس که تکریم مراجعین به ادارات یکی از مصادیق آن است ، بزرگترین وظیفه هر انسانی است و موجب ترویج فضایل اخلاقی می‌شود.
در ادامه رئیس خانه آموزش و توانمندسازی شهر پردیس، نتایج تحقیقات و اقدامات این مرکز در حوزه پایش وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر پردیس را تشریح کرد، سپس حاضران پیشنهادات خود را مطرح کردند و در پایان مقرر شد شهرداری بومهن و بخشداری های بومهن و جاجرود، پژوهش‌های حوزه آسیب اجتماعی و فرهنگی را در مناطق مربوطه در دستور کار قرار دهند.
برگزاری کلاس های آموزش فضایل اخلاقی در ادارات با حمایت فرمانداری و همکاری دفتر امام جمعه شهرستان، مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری این دوره ها در مدارس و ارائه پیشنهادات ادارات در حوزه های کاری خود برای اغنای فرهنگی پس از بررسی مشکلات و استفاده از نظر متخصصان امر از مصوبات این جلسه بود.

   • نوشته شده
  • در شنبه 8 دي 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 50