En
تاریخ : شنبه 8 دي 1397
کد 2538

وزیر راه و شهرسازی : به جریان افتادن روح تازه در پردیس/ تیم مدیریتی جدید در حال حل مسائل است

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در بازدید از مسکن مهر شهر پردیس از اختصاص شش ردیف در بودجه 98 دولت برای تکمیل مسکن مهر و تولید 900 هزار واحد تا پایان سال 99 خبر داد.
مردم باید بدون دغدغه صاحب مسکن شوند
اساس حرکتمان باید رضایت مردم باشد. وظیفه دولت زمینه‌سازی برای خانه‌دار شدن مردم است. باید جریان تولید مسکن پایدار باشد یعنی عرضه متناسب با تقاضا باشد. مردم باید بتوانند بدون دغدغه در یک مسیر طبیعی برای خانه‌دار شدن اقدام کنند. عواملی که باعث شتاب بیشتر خواهد شد را به دقت رصد کردیم و در لایحه بودجه سال جدید لحاظ کردیم. در این خصوص از اهتمام ویژه نمایندگان مجلس تشکر می‌کنم و امیدواریم با حمایت این عزیزان، پیشبینی‌هایی که در لایحه بودجه وجود دارد، به سلامت مسیر خود را طی کند.
 
شناسایی و تصمیم‌گیری در مورد مشکلات، مهم‌ترین اقدام وزارت
مهم‌ترین اقدامی که در هفته‌هایی اخیر حضورمان صورت گرفت بررسی دلایل مختلف توقف در ساخت مسکن و تصمیم‌گیری در مورد آن‌ها بود. اکنون هیچ موضوع ناشناخته‌ای در این خصوص وجود ندارد مگر آن دسته از مشکلاتی که مربوط به مسائل حقوقی و قضایی است که خارج از حوزه وزارت راه و شهرسازی است بنابراین تمامی موضوعات فنی و مدیریتی را تصمیم‌گیری کردیم.
 
قدرت کارفرمایی باید افزایش پیدا کند
در سال‌های اولیه انقلاب بیش از 60 شهر جدید پیشبینی شده است و اکنون نیز موضوع شهرهای جدید در دستور کار شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید است. با مصوبات شورای عالی شهرسازی برای پیشگیری از تعرض به اراضی با ارزش، می‌توان شهرک‌های اقامتی برای متقاضیان بسازیم که کمک خواهد کرد تا ساخت‌ و سازهای غیر مجاز در کشور مهار بشود. نیاز داریم قدرت کارفرمایی در کشور افزایش پیدا کند که هم بتواند مسائل قراردادی و هم مسائل فنی را مدیریت بکند.
 
تولید 900 هزار واحد تا پایان سال 99
برای پشتیبانی منابع مالی مورد نیاز مسکن مهر، شش ردیف مشخص در بودجه 98 دولت پیشبینی کردیم. وزارت راه وشهرسازی وظیفه تسهیل در خانه‌دار شدن مردم را دارد. ما برای تولید مسکن هدف‌گذاری تولید 900 هزار واحد داریم. از این میان، 100 هزار واحد در بافت‌های فرسوده در درون شهرها، 100 هزار واحد در شهرهای زیر 50 هزار نفر و 200 هزار واحد هم در شهرهای جدید به غیر از پردیس است که ساخت آ‌ن‌ها کلید زده شده است. همچنین تکمیل 500 هزار واحدهای نیمه تمام مسکن مهر باعث خواهد شد در نهایت بتوانیم تا پایان سال 99، حدود 900 هزار واحد را برای مردم آماده کنیم. البته در کنار این از کسانی که خودشان خانه می‌سازند و انبوه‌سازان که به دنبال عرضه مسکن هستند، حمایت می‌کنیم و تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.
 
تیم مدیریتی جدید پردیس در حال حل مسائل
خبر خوبی که می‌توان به مردم داد این است که تیم مدیریتی جدید با کفایت مسائل را دنبال می‌کند و این که در همین فرصت کم مسائل با بزرگ‌ترین سازنده در پردیس حل شده است و به امضای توافق نامه رسیده خبر بسیار خوبی است. مسکن مهر در پردیس به نحوی جانمایی و بارگذاری شده است که با برنامه اولیه تفاوت زیادی داشت. باید سعی کنیم وضع موجود را به بهترین شکل سامان دهیم که با حضور آقای طاهرخانی و زحمت‌های مهندس مهرآبادی مسائل در حال هدایت است. 
 
بارگذاری اضافه در پردیس برخلاف ظرفیت در این شهر
پردیس یکی از شهرهای اقماری بوده که با ظرفیت حداکثر 50 هزار واحدی پیشبینی شده بود. اما در دوره‌ای که برای توسعه مسکن مهر تصمیم‌گیری می‌شد، برای پردیس بارگذاری اضافه‌تری صورت گرفت که با توجه به مسائل اکوسیستم و موضوعات مربوط به امور زیربنایی، باعث شد در نهایت تاخیر چند ساله را شاهد باشیم. با حضور تیم مدیریتی جدید، رویکردها تغییر کرده و همزمان حل و فصل مسائل پیمانکاران در دستور کار قرار گرفته. برای تاسیسات زیربنایی و محوطه‌سازی‌ها در پردیس در حال مذاکره با شرکت‌های بزرگی هستیم و در کنار آن ارائه خدمات عمومی به مردم را هم دنبال می‌کنیم.
 
نباید عامل توقفی وجود داشته باشد
هیچ عاملی توقفی نباید در پردیس وجود داشته شد. هر مسئله مربوط به فنی و اجرایی در پروژه‌های مسکن مهر پردیس، تعیین و تکلیف شده است و تا آن جا که ضرورت داشته با پیمانکاران متخلف برخورد شده است. آن‌چه مسلم است این که تکمیل واحدها در دستور کار است. بخش‌هایی از واحدها آماده تحویل است اما به علت مشکلات مربوط به محوطه‌سازی و تاسیسات زیربنایی هنوز تحویل صورت نگرفته. اکنون با حضور تیم مدیریتی جدید می‌بینیم که پیمانکاران به کار برگشته‌اند و کارها را دنبال می‌کنند. فکر می‌کنم روح تازه‌ای در خون پردیس به جریان افتاده و این شور جدید و پایدار فعالیت، باعث خواهد شد مردم به زودی به خانه‌های خود دست پیدا بکنند.

این خبر را در وبسایت شرکت عمران شهر جدید پردیس بخوانید:

air.ir/Zwm6T

  • نوشته شده
  • در شنبه 8 دي 1397
  • ساعت 03
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 6