En
تاریخ : يکشنبه 9 دي 1397
کد 2540

به منظور بررسی وضعیت پل تاریخی جاجرود انجام گرفت:

دیدار فرماندار پردیس با عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، در پی انتشار خبری مبنی بر سرقت بخشی از پایه های پل تاریخی جاجرود در شهرستان پردیس، وضعیت این پل و اقدامات لازم الاجرا برای ساماندهی آن، در نشستی باحضور فرماندار پردیس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

امیراله حقیقی فرماندار پردیس، مهدی شیخ نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، معاون مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و حاتمی مدیر این اداره در شهرستان، طی نشستی که در دفتر فرماندار پردیس برگزار شد، وضعیت این پل تاریخی را بررسی کردند.
در این نشست پس از ارائه گزارش رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تشریح نتایج بازدید خود و بخشدار منطقه از پل جاجرود پرداخت و بر ظرفیت بالای این منطقه در جذب گردشگر و پیاده سازی طرح های مربوط به این حوزه همچنین حفظ و حراست از آثار تاریخی تاکید شد.
در ادامه این جلسه پیرامون استفاده از توان بخش خصوصی کارآزموده و با تجربه در ترمیم، بازسازی و مناسب سازی این پل برای بازدید عموم، چگونگی حمایت های بخشداری جاجرود و دهیاری سعید آباد از این پروژه و وظایف هریک از ادارات در قبال اثار فرهنگی و تاریخی تبادل نظر صورت گرفت.
شایان ذکر است پل سنگی تاریخی جاجرود که از آن با نام پل شاه عباسی نیز یاد می شود دارای قدمت 850 ساله بوده و از آثار دوره سلجوقی به شمار می رود که در ساخت آن از سنگ های محلی بستر رودخانه استفاده شده است و در بخش جنوب غربی روستای سعیدآباد در حاشیه جنوبی جاده قدیم تهران بومهن قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 دي 1397
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 37