En
تاریخ : دوشنبه 10 دي 1397
کد 2551

در راستای سهولت تردد معلولان انجام شد: بررسی مشکلات و موانع فیزیکی ساختمان های اداری شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، موانع و مشکلات فیزیکی ساختمان های اداری شهرستان پردیس به منظور بهینه سازی برای تردد معلولان، طی جلسه‌ای به ریاست معاون عمرانی فرماندار بررسی شد.

جلسه کمیته مناسب سازی محیط فیزیکی سطح شهرستان برای معلولان و جانبازان با حضور نمایندگانی از بخشداری ها، شهرداری ها، شوراهای اسلامی شهرها و مدیران و نمایندگانی از ادارات بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، صنعت و معدن و تجارت، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، راه و شهرسازی، تعاون کار و رفاه اجتماعی و نظام مهندسی ساختمان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
نوید عباسی معاون هماهنگی امور فنی و عمرانی فرمانداری پردیس در این جلسه به دستورالعمل های موجود برای مناسب سازی شرایط در راستای سهولت تردد معلولان و جانبازان اشاره کرد و گفت: شهرداری ها به عنوان عضو اصلی و موثر این کمیته در مناسب سازی فضای عمومی برای استفاده اقشار مختلف جامعه به ویژه معلولان نقش عمده‌ای دارند اما اداره بهزیستی نیز باید با انجام بازدیدهای میدانی و برآورد کردن نیازها و نقص ها، راهنمای ادارات شهرستان در این اقدام باشد.
معصومه نعیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیز با اشاره به تازه تاسیس بودن شهرستان و استیجاری بودن ساختمان بیشتر ادارات از عدم رضایت و اجازه مالکان برای انجام هرگونه تغییر در ساختمان ها خبر داد و با ارائه گزارش تصویری از ورودی ادارات شهرستان و برخی معابر عمومی به تشریح نواقص موجود پرداخت.
نماینده نظام مهندسی ساختمان شهرستان و اعضای شوراهای اسلامی شهرها در ادامه به بیان برخی الزامات و اقدامات خود در این راستا پرداختند و پس از تبادل نظر حاضران مقرر شد؛ شهرداری ها در هنگام صدور پروانه ساختمانی، مالکان را به رعایت قوانین و ضوابط مناسب سازی ملزم کنند همچنین تهیه و استقرا وسایل نقلیه مناسب برای تردد معلولان و جانبازان در سطح شهر هرچه سریعتر انجام گیرد.
تشکیل کمیته فنی به منظور بازدید از معابر و اماکن عمومی شهرستان و فازهای مختلف شهر پردیس برای تهیه گزارش مستند از نواقص، اصلاح ورودی اداراتی که در ساختمان های استیجاری مستقر نیستند و ارائه گزارشی از وضعیت تردد معلولان در اماکن خدماتی، فرهنگی، ورزشی و درمانی زیر مجموعه ادارات از مصوبات این جلسه بود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 10 دي 1397
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 35