En
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397
کد 2563

برگزاری نشست هم اندیشی سمن‌های شهرستان پردیس/ تاکید بر هم افزایی و همکاری سازمان های مردم نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، نشست هم ‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد و انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان پردیس با حضور صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد .


این نشست با هدف ارائه گزارش عملکرد انجمن ها و سمن های شهرستان و اتخاذ راهکارهایی برای افزایش مشارکت سمن‌ها در رویدادهای اجتماعی و فرهنگی شهرستان برگزار و معاون فرماندار پردیس تشکیل نهادهای خودجوش و مردمی در راستای حمایت از مردم و ارتباط با دولت را اقدامی به منظور رفع مشکلات مردم و کاهش موضوعات اجتماعی دانست و خواستار اهتمام سازمان‌های مردم نهاد در برقراری ارتباط با یکدیگر شد.
بنیادی تشکیل اتاق‌های فکر و ارائه پیشنهادات موثر در حوزه آسیب‌های اجتماعی توسط سازمان‌های مردم نهاد را به دلیل ارتباط این اقشار با مردم، دارای کارایی بیشتری دانست و گفت" تحکیم بنیان های فرهنگی، ارتقاء فرهنگ و کاهش آسیب های اجتماعی در گرو هم افزایی و همکاری سمن ها و انجمن ها با یکدیگر و با مسئولان اجرایی است و یک شبه و از راه‌های ایجابی به دست نخواهد آمد بنابراین مسئولان شهرستان از مشارکت سمن‌ها در بررسی و رفع آسیب‌های اجتماعی همچنین ارائه برنامه های فرهنگی و اجتماعی استقبال خواهند کرد.
در ادامه نمایندگان سمن ها و انجمن های فعال در شهرستان به بیان اقدامات خود پرداختند و پس از تبادل نظر حاضران مقرر شد؛ اداره آموزش و پرورش و دانشگاه های شهرستان همکاری لازم را با انجمن خوشنویسی در راستای برقراری کلاسهای آموزشی داشته باشد.
در اختیار قرار دادن فضایی در سرای های محله توسط شهرداریها به انجمن های فرهنگی و هنری، حمایت اداره تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه از انجمن تعزیه، برگزاری نشست‌های ماهانه سمنها و دعوت از سازمان های مردم نهاد فعال در موضوعات اجتماعی و فرهنگی برای حضور در جلسات مرتبط از مصوبات این جلسه بود.
شایان ذکر است در این جلسه از مدیر عامل موسسه خیریه مهر مهتاب به دلیل همکاری بی شائبه در حمایت از بانوان سرپرست خانوار و آسیب دیدگان اجتماعی قدردانی شد.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 دي 1397
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 27