En
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397
کد 2709

تجهیز اورژانس شهرستان پردیس به 2 دستگاه آمبولانس پیشرفته

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، مرکز اورژانس شهرستان پردیس به دو خودرو آمبولانس با امکانات و تجهیزات پیشرفته و استاندارد مجهز شد.
برپایه این گزارش ملزومات اورژانسی برای ۱۶ هزار نفر به همراه دو آمبولانس پیشرفته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار مرکز اورژانس شهرستان قرار گرفت تا مرکز اورژانس شهرستان به جایگاه مناسبی از نظر تجهیزات دست یابد.
 وجود فاصله تا مراکز درمانی پایتخت، فقدان مراکز درمانی بیمارستانی در شهرستان، وجود محورهای مواصلاتی و فعالیت بیش از ۷ هزار واحد صنفی و صنعتی در شهرستان موجب شده برای انجام اقدامات اولیه در موارد حاد و رسیدگی به وضعیت بیماران بدحال دو آمبولانس پیشرفته شامل تجهیزاتی نظیر دستگاه شوک الکتریکی و اکسیژن ساز و همچنین ملزومات پزشکی اورژانسی از قبیل فیکساتور اعضای آسیب دیده برای نقاط مختلف بدن و انواع سرم برای جایگزینی خون در اختیار مرکز اورژانس شهرستان قرار گیرد.
 شایان ذکر است شهرستان پردیس بر اساس آمار جمعیتی سال ۱۳۹۵، ۱۷۰ هزار نفر جمعیت داشته و پیش‌بینی می شود با واگذاری‌های مسکن مهر و روند پرشتاب مهاجرت به شهرستان در حال حاضر جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر در آن سکونت داشته باشند که ۵ ایستگاه فعال اورژانس، هفت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و ۶۰ نفر پرسنل وظیفه خدمت رسانی به مصدومان و بیماران اورژانسی را برعهده دارند.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 بهمن 1397
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 15