En
تاریخ : سه شنبه 16 بهمن 1397
کد 2770

فرماندار پردیس خبر داد؛ افتتاح یا کلنگ زنی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در پردیس

پردیس- فرماندار پردیس از افتتاح یا کلنگ زنی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در این شهرستان طی دهه فجر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیراله حقیقی بعد از ظهر امروز طی نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تبریک دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: بسیاری از مشکلات مردم با انتشار اخبار حل می‌شود که ما با مشاهده برخی از این مشکلات  دستور رسیدگی دادیم.

فرماندار پردیس گفت: پروژه‌هایی به ارزش ۳ هزار و میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان در پردیس و در دهه فجر و پس از آن بهره‌برداری و کلنگ‌زنی خواهد شد.

حقیقی ادامه داد: رسیدگی به کارهای اجرایی شهرستان تازه تاسیس پردیس، کاستی‌ها و کمبودهایی وجود دارد که می‌توان به کمبود نیرو و پرسنل و نبود برخی دستگاه‌ها اشاره کرد که اولویت ما استقرار ادارات و حمایت از آنها است.

وی اضافه کرد: رتبه شهرستان پردیس باید ارتقاء یابد و پارامترهای متعددی در این خصوص مدنظر است که جمعیت، نزدیکی به تهران، وسعت و... را شامل می‌شود.

حقیقی تصریح کرد: ۱۷۵ هزار نفر جمعیت طی آخرین سرشماری اعلام شده که تا به امروز مطمئناً بیشتر شده است و باید در این خصوص اقداماتی انجام داد.

فرماندار پردیس اظهار کرد: باید ادارات کل در شهرستان پردیس مستقر شوند که در گام اول با تعاملات انجام شده اداره کل راه و شهرسازی شرق استان در پردیس مستقر خواهد شد و در ادامه اداره دارایی و... هم به پردیس خواهند آمد؛ حق شهرستان پردیس بیشتر از این است.

وی افزود: پیگیری‌های لازم برای بخش مرکزی، شهر شدن جاجرود و... انجام شده که یکی از بخش‌های مهم و موثر ارتقاء درجه شهرستان است.

حقیقی ادامه داد: با پیگیری‌ها بحث مترو و زیرساخت‌های مسکن مهر بیش از ۲ هزار میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد و طی هفته آینده یک هزار میلیارد تومان که با حضور مسوولان استانی و کشوری کلنگ زنی یا افتتاح می‌شود.

فرماندار پردیس اضافه کرد: برخی از این پروژه‌ها نیز پس از ۲۲ بهمن به اتمام می‌رسد که این پروژه‌ها شامل مدرسه، درمانگاه، کلانتری، خانه بهداشت، طرح‌های روستایی و... است که ۶۰ پروژه را شامل می‌شود.

وی گفت: زیرساخت های مسکن مهر رپردیس در حال تکمیل شدن است و طی ماه‌های اخیر تجمعی برگزار نشده زیرا مردم امیدوار شدند و فضای جدیدی در شرکت عمران برقرار شده که این باعث شده مردم به تحویل واحدهای مسکونی خود امیدوار شوند.

حقیقی تصریح کرد: پیمانکاران نیز در همه فازها فعال و در حال تلاش هستند که بنا بر اظهارات وزیر راه و شهرسازی پایان سال ۹۸ مسکن مهر به اتمام می‌رسد و آن بخشی که معارض دارد نیز پس از تعیین تکلیف با سرعت به اتمام خواهد رسید.

فرماندار پردیس اظهار کرد: اجرای اقدامات روبنایی و زیربنایی، فضاهای ورزشی، آموزشی، درمانی، بهداشتی در  فازها ی مسکن مهر باید در اولویت قرار بگیرد که خوشبختانه با تامین این مباحث همزمان و به صورت محله محور افتتاح خواهند شد.

فرماندار پردیس گفت : راهپیمایی ۲۲ بهمن و دعوت از مردم برای حضور پرشور، وظیفه همه ما است زیرا با این حضور دشمن عقب نشینی خواهد کرد.

وی ابراز داشت :تمام مردم در مقابل دشمن متحد خواهند بود زیرا ایرانیان هیچ زمانی در مقابل دشمن عقب‌نشینی نکرده و نخواهند کرد.

فرماندار پردیس عنوان کرد: در شهرهای بومهن و پردیس به صورت مستقل راهپیمایی ۲۲ بهمن برگزار می‌شود و با تقسیم جمعیت در دو نقطه  امیدواریم حضور مردم بیش از گذشته باشد تا خط بطلانی بر تفکرات غلط و ستمکارانه دشمنان نظام و انقلاب باشد و مطمئنا مردم پاسخ دندان شکنی به آن‌ها خواهند داد.

اجرای ۱۵۰ پروژه در بومهن طی ۵ سال اخیر

در ادامه جلسه، بخشدار بومهن ضمن تبریک دهه فجر، اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۱۷ پروژه از طریق دریافتی ارزش افزوده روستاهای شهر بومهن با بودجه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید و بخشی نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

بخشدار بومهن ابراز داشت : طی پنج سال اخیر۱۵۰ پروژه با بودجه ۲۴ میلیارد تومانی در روستاهای بخش بومهن به اتمام رسیده و تحویل مردم ولایتمدار منطقه شده است.

خدادادی بیان داشت: اجرای پروژه تامین آب شرب ۵ روستای شهر بومهن با بودجه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی آغاز شده و با دستور ویژه وزیر نیرو به پایان نزدیک می‌شود.
  ۶۰ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شهرستان پردیس اعلام شد که پروژه‌های شاخص آن شامل افتتاح پنج هزار واحد مسکونی مسکن مهر، سوله‌های ورزشی، مدرسه و زیرساخت‌های روبنایی و زیربنایی در فازهای ۳، ۸ و ۱۱ است. همچنین کلنگ‌زنی محله دنا و سهند مسکن مهر، افتتاح تولیدی با ۸ میلیارد تومان بودجه، افتتاح خانه بهداشت روستای باغمکش، راه دسترسی بلوار امام رضا(ع) به پل شهرک کشاورزی و دسترسی فاز ۴ به آزادراه تهران پردیس، هتل پارک فناوری و... از جمله این پروژه ها بود.


کد خبر 4534968
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 بهمن 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 6