En
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397
کد 2775

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس: احتکار یا عرضه خارج از قاعده کالاهای تنظیم بازار جرم است/ برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل می‌شود

دادستان عمومی انقلاب شهرستان پردیس گفت: واحدهایی که اقدام به احتکار گوشت و یا مرغ تنظیم بازاری می‌کردند با حضور مسوولین مربوطه اعمال قانون و پرونده‌ای در تعزیرات حکومتی برایشان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از پردیس، بعد از ظهر امروز علیرضا آقاجاری دادستان عمومی و انقلاب، حجت فضلعلی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت، عابدی رئیس جهاد کشاورزی، متو تعزیرات حکومتی و حسنوند فرمانده انتظامی شهرستان پردیس و کارشناسان اداره صنعت معدن و تجارت طی گشت مشترکی از فروشگاه‌های بزرگی که اقدام به توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازاری می‌کردند بازرسی کردند.

علیرضا آقاجاری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس پس از پایان این گشت مشترک در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پردیس در خصوص این گشت مشترک، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: طبق دستورالعمل ریاست قوه قضاییه و همچنین دادستانی کل کشور تکلیفی به دادستان‌ها داده شده تا به بحث گرانی و بحث‌های مختلف این حوزه ورود کنند.

داستان انقلاب شهرستان پردیس گفت: طی ماه‌‌های اخیر چندین مورد بازرسی و گشت مشترک برای بازرسی واحدهای گران‌فروش برگزار شده که امروز نیز یکی از این گشت‌ها با حضور مسوولین مختلف و روسای ادارات برای نظارت انجام شد.

وی افزود: طی این گشت رسیدگی به بحث گران‌فروشی و توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازار گوشت و مرغ و نحوه توزیع این اقلام انجام شد.

آقاجاری ادامه داد: عملکرد بیشتر فروشگاه‌ها و توزیع‌کنندگان مثبت و قابل تقدیر بود اما بعضی افراد نیز این توضیع را رعایت نکرده و اجناس تنظیم بازاری را در انبارهای خود احتکار کرده بودند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس اضافه کرد: واحدهایی که اقدام به احتکار گوشت و یا مرغ تنظیم بازاری می‌کردند که بر اساس قانون این کار جرم محسوب می‌شود، با حضور مسوولین مربوطه اعمال قانون و پرونده‌ای در تعزیرات حکومتی برایشان تشکیل شد.

وی تصریح کرد: پس از تنظیم پرونده، اجناس احتکار شده به دست خریداران رسید و برای رسیدگی به این موضوعات، این دامنه از فعالیت ما ادامه‌دار خواهد بود و برنامه‌ای در این خصوص تنظیم شده که به صورت مستمر و موثر این بازدیدها انجام بگیرد.

آقاجاری ضمن هشدار به فروشگاه هایی که کالاهای اساسی و تنظیم بازار را توزیع می‌کنند، اظهار کرد: احتکار در قوانین ما جرم است و مجازاتی مشخص دارد و با ورود دادستانی به این موارد پرونده‌ی قضایی برای این افراد تشکیل خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ضمن درخواست از شهروندان، بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده این موارد از طریق مراجع رسمی، تخلفات را اعلام کنند تا همکاران ما به این تخلفات رسیدگی و اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/67016

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 بهمن 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 14