En
تاریخ : سه شنبه 16 بهمن 1397
کد 2780

فرماندار شهرستان پردیس: پروژه‌هایی به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان در پردیس افتتاح و کلنگ زنی می‌شود

فرماندار شهرستان پردیس گفت: در کل پروژه‌هایی به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان در پردیس و در دهه فجر و پس از آن بهره‌برداری و کلنگ‌زنی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از پردیس، امیراله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس بعد از ظهر امروز طی نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تبریک دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: تمام اخبار شهرستان به صورت مطلوب در سطح بالا پوشش داده می‌شود و تمام اخبار را رصد و از فعالیت‌های خبرنگاران تقدیر می‌کنیم.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: خبرنگاران علی رغم مشکلات در سرما و گرما رسالت اصلی خود را که اطلاع‌رسانی است انجام می‌دهند و پل ارتباطی مردم و مسوولین هستند.

وی افزود: بسیاری از مشکلات مردم با انتشار اخبار حل می‌شود که ما با مشاهده برخی از این مشکلات  دستور رسیدگی دادیم.

حقیقی ادامه داد: خبرنگاران فعال شهرستان پردیس علی‌رغم مشکلات متعدد مانند کمبود زمان، انتقال، تنگ نظری‌ها، تهدیدات و... رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهد که قدردان زحماتشان هستیم.

فرماندار پردیس ادامه داد: رسیدگی به کارهای اجرایی شهرستان تازه تاسیس پردیس، کاستی‌ها و کمبودهایی وجود دارد که می‌توان به کمبود نیرو و پرسنل و نبود برخی دستگاه‌ها اشاره کرد که اولویت ما استقرار ادارات و حمایت از آنها است.

وی اضافه کرد: رتبه شهرستان پردیس باید ارتقاء یابد و پارامتر‌های متعددی در این خصوص مدنظر است که جمعیت، نزدیکی به تهران، وسعت و... را شامل می‌شود.

حقیقی تصریح کرد: ۱۷۵ هزار نفر جمعیت طی آخرین سرشماری اعلام شده که تا به امروز مطمئناً بیشتر شده است و باید در این خصوص اقداماتی انجام داد.

فرماندار پردیس اظهار کرد: باید ادارات کل در شهرستان پردیس مستقر شوند که در گام اول با تعاملات انجام شده اداره کل راه و شهرسازی شرق استان در پردیس مستقر خواهد شد و در ادامه اداره دارایی و... هم به پردیس خواهند آمد؛ حق شهرستان پردیس بیشتر از این است.

وی افزود: پیگیری‌های لازم برای بخش مرکزی، شهر شدن جاجرود و... انجام شده که یکی از بخش‌های مهم و موثر ارتقاء درجه شهرستان است.

حقیقی ادامه داد: با پیگیری‌ها بحث مترو و زیرساخت‌های مسکن مهر بیش از دو هزار میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد و طی هفته آینده یک هزار میلیارد تومان که با حضور مسوولان استانی و کشوری کلنگ زنی یا افتتاح می‌شود.

فرماندار پردیس اضافه کرد: برخی از این پروژه‌ها نیز پس از ۲۲ بهمن به اتمام می‌رسد که این پروژه‌ها شامل مدرسه، درمانگاه، کلانتری، خانه بهداشت، طرح‌های روستایی و... است که ۶۰ پروژه را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در کل ۳۵۰۰ میلیارد تومان در پردیس و در دهه فجر و پس از آن به بهره‌برداری و کلنگ‌زنی خواهد رسید، گفت: مسکن مهر با سرعت و آرامش راه خود را برای تکمیل ادامه می‌دهد و طی ماه‌های اخیر تجمعی برگزار نشده زیرا مردم امیدوار شدند و فضای جدیدی در شرکت عمران برقرار شده که این باعث شده مردم به تحویل واحدهای مسکونی خود امیدوار شوند.

حقیقی تصریح کرد: پیمانکاران نیز در جای جای این فازها فعال و در حال تلاش هستند که بنا بر اظهارات وزیر راه و شهرسازی پایان سال ۹۸ مسکن مهر به اتمام می‌رسد و آن بخشی که معارض دارد نیز پس از تعیین تکلیف با سرعت به اتمام خواهد رسید.

فرماندار پردیس اظهار کرد: تامین روبنایی و زیربنایی، فضاهای ورزشی، آموزشی، درمانی، بهداشتی و... در این فازها باید در اولویت قرار بگیرد که خوشبختانه با تامین این مباحث همزمان و به صورت محله محور افتتاح خواهند شد.

وی افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن و دعوت از مردم برای حضور پرشور، وظیفه همه ما است زیرا با این حضور دشمن عقب نشینی خواهد کرد.

حقیقی ادامه داد: تمام مردم در مقابل دشمن متحد خواهند بود زیرا ایرانیان هیچ زمانی در مقابل دشمن عقب‌نشینی نکرده و نخواهند کرد.

فرماندار پردیس اضافه کرد: نقدهایی وجود دارد اما در این برهه حساس کنونی، تمام ملت یکدست و یکپارچه در مقابل تهدیدات و تحریم های دشمن به پا خواهند خواست، تا ۲۲ بهمن تجلی اراده، ایثار و همدلی مردم باشد.

وی اظهار کرد: در شهرهای بومهن و پردیس به صورت مستقل راهپیمایی 22 بهمن برگزار می‌شود و با تقسیم جمعیت در دو نقطه  امیدواریم حضور مردم بیش از گذشته باشد تا خط بطلانی بر تفکرات غلط و ستمکارانه دشمنان نظام و انقلاب باشد و مطمئنا مردم پاسخ دندان شکنی به آن‌ها خواهند داد.


در ادامه رضا خدادادی بخشدار بومهن ضمن تبریک دهه فجر، اظهار داشت: در دهه فجر امسال ۱۷ پروژه از طریق دریافتی ارزش افزوده روستاهای شهر بومهن با بودجه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید و بخشی نیز کلنگ‌زنی می‌شود.

وی گفت: طی پنج سال اخیر۱۵۰ پروژه با بودجه ۲۴ میلیارد تومانی در روستاهای بخش بومهن به اتمام رسیده و تحویل مردم ولایتمدار منطقه شده است.

خدادادی بیان داشت: اجرای پروژه تامین آب شرب ۵ روستای شهر بومهن با بودجه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی آغاز شده و با دستور ویژه وزیر نیرو به پایان نزدیک می‌شود.


بنابراین گزارش این نشست خبری با حضور میرالله حقیقی فرماندار، معاون عمرانی فرماندار، بخشدار بومهن و جمعی از اصحاب رسانه تشکیل شد و  ۶۰ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شهرستان پردیس اعلام شد که پروژه‌های شاخص آن شامل افتتاح پنج هزار واحد مسکونی مسکن مهر، سوله‌های ورزشی، مدرسه و زیرساخت‌های روبنایی و زیربنایی در فازهای ۳، ۸ و ۱۱ است.

همچنین کلنگ‌زنی محله دنا و سهند مسکن مهر، افتتاح تولیدی با ۸ میلیارد تومان بودجه، افتتاح خانه بهداشت روستای باغمکش، راه دسترسی بلوار امام رضا(ع) به پل شهرک کشاورزی و دسترسی فاز ۴ به آزادراه تهران پردیس، هتل پارک فناوری و... از جمله این پروژه ها بود.

انتهای پیام/67016

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 بهمن 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 6