En
تاریخ : جمعه 10 اسفند 1397
کد 2934

امام جمعه پردیس: بشار اسد تقدیر از خدمات ایران در سوریه را وظیفه خود می‌دانست

امام جمعه پردیس گفت: بشار اسد تقدیر از خدمات ایران در سوریه وظیفه خود می‌دانست و به ایران آمد تا این تقدیر و تشکر را به صورت حضوری انجام دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از پردیس، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته که در مسجد الغدیر فاز 4 و با حضور پرشور شهروندان این شهر برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، با اشاره به کنفرانس ورشو که با محوریت ایران ستیزی تشکیل شد، اظهار داشت: در این اجلاس آمریکایی ها قصد داشتند اجماعی علیه ایران درست کنند.

وی ادامه داد: حرکت دوم آمریکایی ها نشست شرم الشیخ بود که شهری استراتژیک در مصر است و در این نشست تعداد زیادی از کشورهای عربی، اروپایی و آفریقایی که حدود 50 کشور بودند شرکت کردند.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: آن‌ها تلاش کردند محور این نشست را فلسطین اعلام کنند اما در اواسط کار به ایران ستیزی پرداختند و قصد داشتند شکست لهستان را در این نشست جبران کنند.

توسلی اظهار کرد: دشمنان قصد داشتند اهداف خود که برعلیه ایران است را تلقین و تلاش کردند بر علیه ایران بیانیه بدهند که به دلیل اختلاف نظر بین اعراب و اروپایی‌هایی ها در این نشست، موفق نشدند و این خود شکست بود.

وی گفت: همزمان با اجلاس شرم الشیخ، بشار اسد در کمال ناباوری در سفری ناگهانی به ایران آمد و در بدو ورود به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و طی این دیدار دوستانه بشار اسد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت‌های سپاه پاسداران را تبریک و از حمایت‌های ایران از سوریه تشکر کردند.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: پیامد این دیدار تثبیت نظام سیاسی سوریه بود، دنیا حکومت بشار اسد را تمام شده می‌دانستند و این تثبیت، شکستی برای آنها بود.

وی تصریح کرد: بشار اسد تقدیر از خدمات ایران در سوریه وظیفه خود می‌دانست و به ایران آمد تا این تقدیر و تشکر را به صورت حضوری انجام دهد.

امام جمعه پردیس با اشاره به قرارداد ایجاد فناوری هسته‌ای برای عربستان سعودی، توسط آمریکایی‌ها، گفت: آمریکا قرادادی مسخره را با عربستان منعقد کرده است که نشان از دوگانگی شخصیت، دروغگویی، فساد و... رئیس جمهور آمریکا دارد.

توسلی ادامه داد: عربستان سعودی اعلام کرد تا 10 سال آینده 16 نیروگاه هسته‌ای با ارزش 100 میلیارد دلار در این کشور ساخته خواهد شد.

وی تصریح کرد: اوباما با عربستانی‌ها برای ایجاد این‌ نیروگاه‌ها به نتیجه نرسید اما ترامپ این قرارداد را امضا کرد زیرا آنها عربستان را گاو شیرده می‌دانند و معلوم نیست که آیا دلارها را می‌گیرند و نیروگاه را خواهند ساخت یا خیر‌ که آینده مشخص می‌کند.

انتهای پیام/67016/پ/الف۳۰

  • نوشته شده
  • در جمعه 10 اسفند 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4