En
تاریخ : يکشنبه 19 اسفند 1397
کد 2946

معاون فرماندار پردیس: تسهیل اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار توسط دستگاه های اجرایی پیگیری شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه شورای مهارت شهرستان پردیس به ریاست مجید صبوری معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار برگزار شد.

معاون فرماندار پردیس آموزش های مهارتی را یک نیاز جدی برای پایداری اشتغال دانست و گفت: بیکاري از مهمترین مسائل اجتماعی ایران است و پیامدهاي ناگواري براي فرد بیکار و خانواده آنان بهمراه دارد، به همین منظور باید از فرصتی که تا پایان سال داریم حداکثر استفاده را برده و دستگاههای که متولی امر اشتغال هستند تلاش و فعالیت بیشتری داشته باشند تا ظرفیت اشتغال شهرستان به 300 تا 350 نفر افزایش یابد.
 
صبوری بر همکاری در تسریع و تسهیل طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: توسعه آموزش های مهارتی در واحدهای صنفی، تولیدی و نهادهای دولتی که از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش اشتغال است باید با جدیت پیگیری شود.
 
در ادامه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای پردیس به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سال 97 و نحوه عملکرد مرکز در زمینه های آموزشی، آزمونی و فرهنگی و اجتماعی پرداخت و از ارائه آموزش های مهارتی در بیش از 10 کارگاه آموزشی شامل نصب و سیم کشی تجهیزات الکتریکی، راه اندازی موتورهای تک فاز و سه فاز، برق صنعتی، اتوماسیون اداری، تعمیرتلفن همراه، سیم پیچی موتورهای الکتریکی، عیب یابی دستگاه های سردکننده خانگی و تجاری، برقراری ارتباط با گردشگران، کشتکار گلخانه ای و پرورش توت فرنگی به عنوان رشته های ارائه شده در بخش دولتی این مرکز یاد کرد.
 
ریاحی تصریح کرد: نگاه جدید این مجموعه، نگاه کیفیت بخشی به آموزش های فنی و حرفه ای است و بخش دولتی در زمینه هایی سرمایه گذاری می‌کند که بخش خصوصی توان ورود به آن عرصه را نداشته باشد.
 
در پایان و پس از تبادل نظر حاضران پیرامون دستور کار جلسه مقرر شد؛ آماده سازی زیرساخت های لازم برای رائه آموزش های مهارتی پس از شناسایی رشته های مورد نیاز بخش های مختلف تولید و صنعت و برگزاری آزمون های سنجش مهارت در مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای شهرستان در دستور کار قرار گیرد.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 اسفند 1397
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 12