En
تاریخ : چهارشنبه 21 فروردين 1398
کد 3038

برگزاری اولین جلسه شورای اداری شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، اولین جلسه شورای اداری شهرستان پردیس در سال 98 به ریاست امیراله حقیقی و با حضور پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، معاونان فرماندار، بخشداران، شهرداران و روسای ادارات و نهادهای شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

این جلسه با قرائت فرازهایی از وصیت‌نامه یکی از شهیدان شهرستان آغاز و سپس معاون عمرانی فرماندار ضمن ارائه گزارش عملکرد ستاد مدیریت بحران شهرستان در زمان بارش های ابتدای سال، فعالیت ستاد دائمی خدمات سفر شهرستان را تشریح کرد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد خوب مجموعه مدیریت شهرستان پردیس در مباحث تنطیم بازار، مدیریت بحران و سفرهای نوروزی، به اقدام اخیر آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این اقدام را یکی از مضحک‌ترین تصمیمات آمریکا که مورد اعتراض کشورهای بزرگ و کوچک جهان قرار گرفت دانست و گفت: آمریکا پس از خروج از پیمان‌های بین‌المللی از جمله محیط‌زیست، برجام، تعهدات اتمی با روسیه و... به‌خوبی چهره واقعی خود که با زدن نقاب پنهان کرده بود را نمایان کرد.
 
مافی به رسمیت شناختن قدس اشغالی از سوی آمریکا، حمایت از تجاوزات به یمن و الحاق بلندی‌های جولان به سرزمین‌های اشغالی رژیم صهیونیستی را برخی دیگر از رفتارهای غیرعقلانی ترامپ ذکر کرد و خاطرنشان ساخت: حمایت از نژاد پرستی در رویکرد آمریکا کاملا مشخص است که نشان از رویکرد وقیحانه ترامپ دارد و تنها پیامی که این قبیل ر فتارها به جهانیان ارسال می کند این است که آمریکا در مرزهای سیاسی خود جز استیصال و تسلط بر منابع جهان چیزی را نمی‌شناسد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید با عقلانیت و تکیه ‌بر داشته‌هایمان به‌پیش برویم و با حفظ انسجام و وحدت خود و با کنار گذاشتن اختلاف ‌نظرها درگروها و احزاب همچنین توجه به روزآمدی در دستگاه ها،  مشکلات را رفع و بر دشمنان غلبه و از شر آن‌ها در امان باشیم.
 
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به وقوع سیل و آبگرفتگی در برخی استانهای کشور نیز اشاره کرد و گفت: سال سختی را شروع کردیم و احتمال افزایش باران‌ها وجود دارد و باید تمهیدات لازم را اندیشید اما با بارش نزولات آسمانی آبخوان‌ها یا قنات‌ها و تالاب‌ها سرشار از نعمت الهی شدند اما در حاشیه این نعمت سرشار، خسارت‌هایی نیز وارد شد اما تلفات جانی ناشی از این رویداد بزرگ، اندگ بود و انسجام و همدلی مردم و مسئولان نشان داد که علی‌رغم مشکلات موجود، مردم همیشه در تمام صحنه‌ها حاضر هستند.
.
مافی با قدردانی از دولت برای هماهنگی دستگاه‌ها، ارتش، سپاه و نیروهای مردمی که برای کمک به سیل زدگان مشارکت می کنند، رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده و حمایت از سیل‌زدگان را در اولویت دانست و گفت: خوشبختانه سیل مهربانی در کشور به راه افتاده و شخصیت‌های سیاسی، ورزشی و... به کمپین حمایت از سیل‌زدگان پیوستند.
 
وی در ادامه به فعالیت‌های ستاد مدیریت بحران شهرستان پردیس اشاره کرد و افزود: در ایام نوروز که آب‌گرفتگی و سیلاب استان تهران را درگیر کرده بود، گزارشات کمیته بحران استان به دست ما می رسید و طی بازدیدها و  بررسی های انجام شده، نگاه و تلاش خوبی در شهرستان پردیس صورت گرفته است.
 
در ادامه این جلسه غلامرضا حسنوند فرمانده انتظامی شهرستان با اشاره به اینکه در زمان اجرای طرح نوروزی امسال، تصادف فوتی در حوزه پردیس به وقوع نپیوسته است اظهار کرد: استان تهران امسال 16 میلیون سفر نوروزی داشته که به دلیل مسدود بودن جاده چالوس، بیشتر ترددها از شهرستان پردیس که ورودی به محورهای هراز و فیروزکوه است صورت گرفته است.
 
 وی کاهش مجروحان سوانح رانندگی از 16 مورد در سال گذشته به 9 مورد در ایام طرح نوروزی امسال را نشان از افزایش اطلاع رسانی ها، تمرکز بر روی نقاط حادثه خیز شهرستان و ایمن سازی بسیاری از این نقاط طی سال گذشته، ارتقاء فرهنگ رانندگی و حضور نیروهای انتظامی در محورها دانست.
 
حجت فضلعلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس نیز در ادامه به بیان گزارش عملکرد این اداره به منظور تنظیم بازار شب عید پرداخت و از برپایی فروشگاه بهاره، توزیع اقلام مورد نیاز مردم با قیمت مصوب و بازرسی و نظارت از اماکن رفاهی و خدماتی در ایام نوروز با همکاری دستگاه های دیگر به عنوان بخشی از اقدامات مربوط به این حوزه نام برد.
 
وی توزیع 13 تن گوشت گرم، 70 تن برنج، 50 تن شکر، 108 تن سیب و122 تن پرتقال تا 15 فروردین و برپایی نمایشگاه فروش بهاره از 18 تا 27 اسفند با 137 غرفه همچنین اجرای 64 گشت مشترک با دستگاه‌های دیگر و با محوریت اداره بازرسی فرمانداری به منظور نظارت بر قیمت‌، کیفیت و نحوه توزیع کالاها در اماکن بین راهی و داخلی رفاهی و خدماتی را از اقدامات مرتبط با مباحث تنظیم بازار در شهرستان دانست.

در ادامه سعید غفوری مدیرعامل آزادراه تهران ـ پردیس نیز به بیان اقدامات زیرساختی در آزادراه و برنامه های آینده شرکت آزادراه تهران پردیس پرداخت و در پایان امیراله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس ضمن تسلیت به خانواده جان ‌باختگان سیل‌های اخیر کشور و تبریک روز پاسدار و اعیاد شعبانیه و روز جانباز، اقدامات دولت ترامپ در تروریستی خواندن سپاه را از روی ذلت دانست.
 
 وی افزود: در کمپین من یک سپاهی هستم اعلام حضور کردیم و ملت ما هم با حضور در این کمپین پاسخ دندان‌شکنی به ترامپ و استکبار جهانی خواهند داد.
 
فرماندار پردیس تکریم ارباب‌رجوع را وظیفه دینی و قانونی مسئولان دانست و افزود: حضور روسای ادارات در جلسات و کارگروه‌ها باید با اطلاعات کامل و به قصد برطرف کردن مشکلات مردم باشد زیرا رسیدگی به امور مردم الزامی است و هیچگونه قصوری در این مسیر پذیرفته نیست.
 
حقیقی به در پیش بودن ولادت حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان اشاره کرد و گفت: متأسفانه در حوزه جوانان کارهای زیربنایی و اثرگذار کمی صورت گرفته اما مجموعه مدیریت شهرستان پردیس با تاکید بر استفاده از مشارکت اعضای شورای مشورتی جوانان، برای 27 فروردین و هفته جوان برنامه‌ریزی خوبی در انجام داده است.
 
 
شایان ذکر است در پایان این جلسه از سند توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان نیز رونمایی و در اختیار ادارت قرار گرفت. 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 فروردين 1398
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 47