En
تاریخ : سه شنبه 20 فروردين 1398
کد 3056

در کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان پردیس مطرح شد:تحقق شعار سال، اولویت اول پردیس/ هویت دار شدن پنج لکه صنعتی پردیس

فرماندار پردیس در کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان پردیس به اولویت‌دار بودن تحقق شعار سال، هویت دار شدن پنج لکه صنعتی پردیس و رفع معضلات شهرستان ازجمله نبود تخت‌ها بیمارستانی، آرامستان، تصفیه‌خانه فاضلاب و... اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، بعدازظهر امروز کارگروه اقتصاد مقاومتی برای تحقق شعار سال با حضور امیر الله حقیقی فرماندار پردیس، معاونین برنامه‌ریزی و عمرانی، روسای ادارات شهرستان پردیس و دیگر مسؤولین منطقه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنابراین گزارش در ابتدای این نشست اعضای حاضر نسبت به ارائه راهکار و اقدامات ادارات خود در راستای تحقق شعار سال پرداخته و در پایان مجید صبوری معاون برنامه‌ریزی فرماندار پردیس با جمع‌بندی موضوعات، ساماندهی صنایع، رفع مشکلات محیط زیستی و توسعه سرمایه‌گذاری در این بخش و همچنین ارائه تسهیلات بانکی را برای تسریع در تحقق شعار سال که رونق تولید است را مؤثر دانست و اولویت اول را رسیدگی به مباحث اقتصادی اعلام و اظهار کرد: در این جلسات تمام روسای ادارات باید حضورداشته باشند.

امیر الله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس در پایان این نشست در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اظهار داشت: پس از بارش‌های اخیر بسیاری از هم‌وطنان با مشکلات بسیاری مواجه و یا به سوگ عزیزانشان نشستند که به تمام هم‌وطنان سیل‌زده تسلیت میگوییم و تلاش می‌کنیم دین و وظیفه خود را در این راستا انجام دهیم.

وی با اشاره به اعلام شعار سال و رسیدگی به رونق تولید گفت: ضرورت بخش رسیدگی به امور اقتصادی بیش از گذشته احساس می‌شود و ادارات باید برنامه‌های خود را برای رونق تولید اعلام کنند.

فرماندار پردیس افزود: مدیران ادارات باید در این حوزه حساسیت ویژه‌ای داشته و در این جلسات حضورداشته باشند، ازاین‌پس تمام جلسات و کارگروه‌ها قبل از هشت و یا پس از ساعت 14 برگزار خواهد شد.

حقیقی ادامه داد: امسال اولین جلسه را برای رسیدگی به امور اقتصادی و رونق تولید برگزار کردیم تا این شعار محوری مقام معظم رهبری که بسیار هوشمندانه انتخاب کردند را در پردیس تحقق ببخشیم.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم وابستگی خود را به کشورهای بیگانه کم کرده و از تولیدکننده‌های داخلی حمایت کنی، مستلزم این است که شعارهای محوری را موردتوجه جدی قرار بدهیم.

فرماندار پردیس بابیان اینکه اگر تمام دستگاه‌ها و ادارات با هماهنگی، همدلی و با تصمیمات جمعی در این موضوع حرکت نکنند کار ابتر خواهد ماند، اظهار کرد: هر دستگاهی که در رابطه با تولید فعالیت می‌کند و به‌نوعی تمام ادارات وابستگی‌هایی به این موضوع دارند باید ورود کنند.

حقیقی اضافه کرد: ادارات و سازمان‌ها باید این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند و برای سال ۹۸ با برنامه پیش بروند و این موضوع و برنامه‌های خود را در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پردیس اعلام کنند.

وی بیان کرد: تمام دستگاه‌ها و ادارات موظف هستند با حفظ و رعایت ضوابط قانونی در خدمت تولیدکننده‌های داخلی باشند و از این تولیدات حمایت و تولید را رونق بدهند زیرا اگر تولید رونق پیدا نکند قطعاً سرمایه‌گذار، سرمایه‌گذاری جدیدی نخواهد کرد و فعالین نیز دلسرد خواهند شد.

فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه اگر حمایت از تولید نباشد بیکاری به وجود می‌آید و اشتغال که یکی از مباحث مهم کشور ما است، اذعان داشت: در حال حاضر ۸۵ میلیون نفر جمعیت در کشور و بیشتر نیروها نیز از قشر جوان هستند و اگر می‌خواهیم بیکاری از بین برود و تولید بیشتر شود، باید تولید داخلی را رونق دهیم.

حقیقی ضمن بیان اینکه ادارات باید با تولیدکنندگان تعامل داشته باشند تا انگیزه خود را از دست ندهند، تأکید کرد: در شرایط امروزی تولیدکنندگان با سختی و مشقت بسیار فعالیت و مواد اولیه و مطالبات کارکنان خود را تهیه می‌کند و باید دستگاه‌های اجرایی به این تلاش‌ها ارج داده و به تولیدکنندگان کمک کنند.

این مسوول اضافه کرد: امسال بحث رونق تولید در شهرستان پردیس در اولویت اول قرار دارد و تمام ادارات و سازمان‌ها موظف هستند تا خود را با این شعار محوری تطبیق دهند و برنامه‌های خود را برای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری به دبیرخانه کارگروه اقتصاد مقاومتی اعلام کنند زیرا هدف اصلی ما حمایت از سرمایه‌گذار و تولیدات داخلی است.

 

پنج لکه صنعتی پردیس هویت دار خواهند شد

وی در خصوص پیگیری پرونده لکه‌های صنعتی شهرستان پردیس و قانونمند شدن فعالیت در این مناطق تصریح کرد: پنج لکه صنفی و صنعتی در شهرستان پردیس وجود دارد که بیش از یک سال گذشته را با برگزاری جلسات با نمایندگان ادارات کل، وزارتخانه‌ها، استانداری و... گذراندیم.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: تمام مسؤولان مربوطه در شهرستان حاضر و با مدیران شهرستانی گفت‌وگو کردند و بررسی‌های متعددی را در این خصوص انجام دادند.

حقیقی ادامه داد: این طرح در کمیته زیربنایی دولت که با حضور وزرای مربوطه برگزار می‌شود مصوب و مقرر شد در هیئت دولت نیز به تصویب برسد.

وی بیان کرد: مقرر بود تا پایان سال گذشته این اتفاق رخ دهد اما ایرادات و اشکالاتی و به این طرح گرفته شد که تمام آن‌ها رفع شده است و امیدواریم طی ماه آینده این موضوع که استاندار تهران تأکید بر رفع آن دارند در هیات دولت به تصویب برسد زیرا کارهای کارشناسی در کمیته زیربنایی دولت انجام‌شده است و این تصویب تأثیرات بسیار مثبتی در بخش صنفی و صنعتی شهرستان پردیس خواهد داشت.

فرماندار شهرستان پردیس اضافه کرد: امروز مسائل صنفی و صنعتی ما ساماندهی نشده‌اند و به‌نوعی رهاشده‌اند که با تصویب این طرح بسیاری از امتیازاتی که یک واحد صنفی و صنعتی دارد بهره‌مند خواهند شد.

حقیقی افزود: ارائه تسهیلات بانکی، توسعه واحدهای تولیدی، گرفتن مجوزهای لازم و... نیز در پی این مصوبه دیگر وجود نخواهد داشت و زیر نظر شهرک‌های صنعتی و اداره صنعت، معدن تجارت اداره خواهند شد.

معضل نبود تخت بیمارستانی، آرامستان، تصفیه‌خانه فاضلاب

وی در خصوص مسائل معضلات دیگر شهرستان پردیس، نبود تخت‌ها بیمارستانی، آرامستان، تصفیه‌خانه فاضلاب و... اظهار کرد: در بخش فاضلاب و آرامستان درگذشته با مشکل محیط زیستی مواجه بودیم که در سال گذشته با حضور مدیرکل محیط‌زیست این مشکل مرتفع شده است.

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: طرح تصفیه‌خانه شماره 2 فاضلاب اجرایی خواهد شد و موضوع احداث آرامستان نیز طی جلسات آینده که در بین دستگاه‌های داخلی شهرستان انجام می‌شود به اتمام خواهد رسید.

حقیقی اضافه کرد: نبود بیمارستان یکی از معضلات شهرستان پردیس است که با پیگیری‌های انجام‌شده مصوباتی در استان و شهرستان داشتیم و امیدواریم بخشی از بیمارستان الغدیر امسال و پس از اخذ اعتبارات داده‌شده افتتاح شود.

وی بیان داشت: پیگیر ساخت بیمارستان جدیدی هستیم اما با توجه به شرایط امروز کشور و وقوع سیل با کمبود منابع مواجه شدیم.

فرماندار شهرستان پردیس در پایان خاطرنشان کرد: خسارت واردشده بیش از چند برابر اعتبارات عمرانی کشور بوده اما امیدواریم اقدامات لازم را برای احداث بیمارستان جدید انجام دهیم.

انتهای پیام/67016/پ/ی30

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 فروردين 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 3