En
تاریخ : چهارشنبه 21 فروردين 1398
کد 3060

در اولین جلسه شورای اداری شهرستان پردیس مطرح شد معدوم‌سازی 80 تن محصولات غیرمجاز/ دستگیری 80 سارق در طرح نوروزی

پیش از ظهر امروز اولین شورای اداری شهرستان پردیس با حضور پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، امیر اله حقیقی فرماندار پردیس، معاونین و تمامی روسای ادارات شهرستان پردیس و دیگر مسؤولین منطقه در سالن اجتماعات فرمانداری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، پیش از ظهر امروز اولین شورای اداری شهرستان پردیس با حضور پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، امیر اله حقیقی فرماندار پردیس، معاونین و تمامی روسای ادارات شهرستان پردیس و دیگر مسؤولین منطقه در سالن اجتماعات فرمانداری با قرائت وصیت‌نامه شهدا آغاز و در ادامه نوید عباسی معاون عمرانی فرماندار به ارائه گزارش ستاد دائمی خدمات سفر پرداخت و اظهار کرد: در بازرسی‌های مشترک نوروزی بیش از 1100 کیلو انواع محصولات غیرمجاز و تاریخ گذشته معدوم شد که این تعداد معدوم سازی در سال 97 به میزان 80 تن در کل سال 97 بوده است.

در ادامه پروانه مافی نماینده مردم تهران و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از عملکرد شهرستان پردیس در ابتدای سال تمجید و عنوان کرد: یکی از مضحک‌ترین تصمیمات آمریکا را در روزهای گذشته با تروریستی خواندن سپاه دیدیم که این نشان از امپریالیسم بودن این کشور است.

وی گفت: سیاست‌های کلی کشورها به سمت چندجانبه گرایی است اما ترامپ یک‌جانبه‌گرایی را رونق می‌بخشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا پس از خروج از پیمان‌های بین‌المللی محیط‌زیست، برجام، تعهداتمی با روسیه و... به‌خوبی چهره واقعی خود که در ابتدای انتخابات با زدن نقاب پنهان کرده بود نمایان کرد.

مافی ادامه داد: رفتارهای غیرعقلانی دیگر ترامپ به رسمیت شناختن قدس اشغالی، حمایت از تجاوزات به یمن، الحاق بلندی‌های جولان به سرزمین‌های اشغالی رژیم صهیونیستی، نشان از رویکرد وقیحانه و روزافزون ترامپ است.

وی اضافه کرد: حمایت درجه یک از نژاد پرستی در رویکرد آمریکا مشخص است و این پیام را دارد که در مرزهای سیاسی خود جز استیصال و تسلط بر منابع جهان چیزی را نمی‌شناسد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکا با همکاری نتانیاهو و بن سلمان مثلت شومی را رقم‌زده که امیدواریم و مطمئناً شکافی در بینشان رقم خواهد خورد.

مافی بیان کرد: قرار دادن نیروی دفاعی و نظامی یک کشور در لیست تروریست‌ها، پیام احمقانه بودن تصمیم ترامپ را در جهان مخابره کرد و کشورهای بزرگ جهان مانند چین و روسیه و... به این تصمیم اعتراض کردند.

وی ابراز کرد: ترامپ در جهان ظلم پمپاژ می‌کند اما قدرت مطلق نیست و این فعالیت و اعلام تروریستی بودن سپاه، فقط جنبه سیاسی برای صهیونیست‌ها داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته انتخابات رژیم صهیونیستی بود، اما علی‌رغم تلاش‌هایشان تا این لحظه نتانیاهو از رقیبش عقب‌مانده است.

مافی ادامه داد: ما باید با عقلانیت و تکیه‌بر داشته‌هایمان به‌پیش برویم، زیرا هر زمان‌بر خدا که حامی ما بوده تکیه کردیم توانستیم با حفظ انسجام ملی بر دشمنان غلبه و از شر آن‌ها در امان باشیم.

وی اضافه کرد: باید به داشته‌های داخلی خود تکیه و انسجام وحدت خود را حفظ کنیم و این کار با کنار گذاشتن اختلاف‌نظرها درگروها و احزاب صورت می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید به خاطر منافع ملی، اختلافات نظر و سلیقه را کنار بگذاریم و به مردم خدمت کنیم، اگر مردم پشتیبان ما باشند همه کاری را انجام خواهیم داد.

مافی اظهار کرد: سیل هولناک اخیر در خوزستان به دلیل زمان بیشتر، تمهیدات لازم که به‌خوبی انجام شد تا این لحظه و به امید خدا در ماه‌ها و سال‌های آینده از خطرهای بزرگ عبور خواهیم کرد.

وی بیان داشت: در حوزه هر دستگاه روزآمدی با توجه به انجام‌وظیفه به‌عنوان یک عبادت در نظر گرفته شود، قطعاً مشکلات به‌خوبی حل می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در لرستان، مازندران و... انسجام و همدلی مردم نشان داد که علی‌رغم مشکلات مردم همیشه در تمام صحنه‌ها حاضر هستند.

مافی ادامه داد: سال سختی را شرع کردیم و احتمال افزایش باران‌ها وجود دارد و باید تمهیدات لازم را اندیشید، اما با بارش نزولات آسمانی آبخوان‌ها که طی پنجاه سال اخیر خشک‌شده بودن و یا قنات‌ها و تالاب‌ها سرشار از نعمت الهی شدند.

وی اضافه کرد: در حاشیه این نعمت سرشار، خسارت‌هایی نیز واردشده، اما تلفات جانی ما بسیار اندک بوده و از تلفات جاده‌ای کشور در ایام نوروز کمتر بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر دولت برای هماهنگی دستگاه‌ها، ارتش، سپاه و نیروهای مردمی اظهار کرد: در خوزستان طایفه‌ها به کمک سیل‌زده‌ها شتافتند که این بسیار ارزشمند است و امیدواریم قدرت نگه‌داشتن نعمت آب را هم داشته باشیم زیرا پیشانی سال نشان‌دهنده سالی پرکار و پرتلاشی است.

مافی با اشاره به فعالیت‌های ستاد مدیریت بحران در شهرستان پردیس اذعان داشت: خوشبختانه در ایام نوروز زمانی که آب‌گرفتگی، سیلاب در تهران هم وجود داشت در کمیته بحران شهر و استان تهران در ریز مسائل سیلاب قرار می‌گرفتم و طی بازدیدها نگاه و تلاش خوبی در شهرستان پردیس صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: رسیدگی و حمایت از سیل‌زدگان در اولویت باشد اما خوشبختانه سیل مهربانی در کشور به راه افتاده و شخصیت‌های سیاسی، ورزشی و... به کمپین حمایت از سیل‌زدگان پیوستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل کنند، گفت: در لایحه جدید که به‌زودی به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود برای هر دستگاهی به‌طور ویژه در مدیریت بحران، بودجه‌ای مجزا خواهد رسید اما میزان مشخصی برای تمام دستگاه‌ها از محل ماده 10 و 12 در نظر گرفته‌ایم تا دستگاه‌ها را برای مواقع بحرانی هزینه کنند.

در ادامه این مراسم غلامرضا حسنوند فرمانده انتظامی شهرستان پردیس اظهار کرد: در طرح نوروزی امسال 16 میلیون سفر نوروزی در استان تهران داشتیم که به دلیل اینکه چالوس مسدود بوده بیشتر ترددها از هراز و فیروزکوه و شهرستان پردیس انجام‌شده است.

وی گفت: خوشبختانه امسال تصادف فوتی در حوزه پردیس نداشتیم و سال گذشته 16 مجروح و امسال 9 نفر در تصادفات مجروح شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌ها در افزایش فرهنگ رانندگی اثرگذار بوده، افزود: بر روی نقاط حادثه‌خیز شهرستان کارهای بسیاری انجام‌شده است تا از بروز تصادفات جلوگیری شود.

حسنوند ادامه داد: در طرح نوروزی 80 نفر سارق دستگیر شدند که  50 درصد آن‌ها روانه زندان شدند و طی مدت تعطیلات نیز 38 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر و... را در حوزه انتظامی داشتیم.

وی بیان کرد: سال جاری فرارسید و این توقع را از ادارات داریم که بحث امنیت شهروندان را با نصب دوربین، پایش تصویری در نقاط مختلف شهرستان و در لکه‌های صنعتی انجام دهند چراکه امسال این موضوع جز دغدغه اصلی ما است.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: برخی مصوبات شورای ترافیک اجرایی نشده است که امیدواریم امسال به سرانجام برسد، خوشبختانه چارت سازمانی کلانتری فاز 11 ابلاغ و با خریداری تجهیزات و امکانات آماده کار است.

در ادامه حجت فضلعلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پردیس ضمن بیان عملکرد این اداره قبل و پس از نوروز اظهار کرد: عرضه کالا تنظیم بازار، برپایی فروشگاه بهاره، بازرسی و نظارت از اماکن بین‌راهی حساس و... در این ایام انجام‌شده است.

وی گفت: توزیع انواع گوشت گرم، سرد، مرغ، شکر و برنج در طی سال جدید در نقاط مختلف شهرستان صورت گرفته که در کل 13 تن گوشت گرم، 70 تن برنج، 50 تن شکر، 108 تن سیب، 122 تن پرتقال تا 15 فروردین در 3 منطقه از بومهن و 4 منطقه از پردیس توزیع‌شده است.

رئیس اداره صمت پردیس ادامه داد: نمایشگاه فروش بهاره از 18 تا 27 اسفند با 137 غرفه در پردیس برپا شد.

فضلعلی ضمن اعلام اینکه 64 گشت مشترک بین دستگاه‌ها انجام‌شده، بیان داشت: نظارت بر قیمت‌ها به‌صورت روزانه توسط دو تیم بازرسی در مراکز عرضه کالا انجام و از 1372 واحد بازرسی و 230 پرونده تشکیل‌شده که در کل 282 میلیون ریال جریمه شامل این واحدهای متخلف شده است.

در ادامه سعید غفوری مدیرعامل آزادراه تهران ـ پردیس اظهار کرد: اصل مهم زیرساختی را در 5 محور در آزادراه پیگیری کردیم و در ابتدا دفاتر اصلی را به پردیس آوردیم.

وی گفت: طرح روشنایی آزادراه شروع‌شده و تا نیمه تابستان انجام می‌شود و تأخیر به دلیل مسائل حقوقی و تعویض پیمانکار قبلی صورت گرفت.

مدیرعامل آزادراه تهران ـ پردیس با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه ادامه آزادراه تهران ـ پردیس به آبعلی و پلور است، بیان کرد: اگر زیرساخت‌ها درست باشد و مشکلی نباشد، ادامه آزادراه را طی دو مرحله و کمتر از دوساله به پلور برسانیم.

غفوری ادامه داد: با ادامه یافتن آزادراه در مواقع بحرانی گره ترافیکی و قیف باز خواهد شد و این برای رفع مشکلات ترافیکی در مواقع بحرانی مؤثر خواهد بود.

در پایان این جلسه امیراله حقیقی فرماندار شهرستان پردیس ضمن تسلیت به خانواده جان‌باختگان سیل‌های اخیر کشور و تبریک روز پاسدار و اعیاد شعبانیه و روز جانباز اظهار داشت: اقدامات دولت ترامپ در تروریستی خواندن سپاه مردم ایران از روی ذلت بود.

وی گفت: در کمپین من یک سپاهی هستم اعلام حضور کردیم و ملت ما هم با حضور در این کمپین پاسخ دندان‌شکنی به ترامپ و استکبار جهانی خواهند داد.

فرماندار پردیس با بیان اینکه تکریم ارباب‌رجوع وظیفه دینی و قانونی ما است و قصور در این راه قابل‌قبول نیست، تأکید کرد: حضور روسای ادارات در جلسات و کارگروه‌ها و رسیدگی به امور مردم الزامی است.

حقیقی افزود: برای 27 فروردین هفته جوان برنامه‌ریزی خوبی در شهرستان صورت گرفته است، متأسفانه در حوزه جوانان کارهای کمتری صورت گرفته و باید از مشارکت اعضای شورای مشورتی و ستاد هفته جوان در تمام ادارات بهره برد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز با رونمایی از سند توسعه و در اختیار قرار دادن آن در دستگاه‌ها امیدواریم از این سند در برنامه خود استفاده کنند و شاهد رشد و توسعه کشور و استان باشیم.

انتهای پیام/67016/پ/ی30

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 فروردين 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 3