En
تاریخ : جمعه 23 فروردين 1398
کد 3063

امام‌جمعه موقت پردیس: آمریکا از نابودی فرزندش عصبانی است/ دلالان مسکن مهر را دستگیر کنید

امام‌جمعه موقت پردیس گفت: این سپاه بود که داعش فرزند آمریکا را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران اسلامی بر خاک انداخت و آمریکا از نابودی فرزندش عصبانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از پردیس حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین حسینی تبار امام‌جمعه موقت پردیس بعدازظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این شهرستان که در مسجد الغدیر فاز 4 پردیس و با حضور پرشور مسؤولان و شهروندان ولایتمدار پردیس برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی بابیان اینکه پس از نماز جمعه مانند دیگر شهرهای کشور راهپیمایی برعلیه تصمیم احمقانه رئیس‌جمهور امریکا برگزار می‌شود، اظهار داشت: سیل اخیر کشور صحنه‌های ناراحت‌کننده‌ای از خسارات برجای گذاشت اما زیبایی‌های حضور مردم، سپاهیان، مسجدی‌ها و بسیجی‌ها صحنه‌هایی از سیل مهربانی و ازخودگذشتگی را به پا کرد.

وی گفت: باران نعمت الهی است و در کنار این خسارت‌ها کشورمان که شدیداً با خشک‌سالی روبرو بود، شادی‌هایی را هم به همراه داشت.

امام‌جمعه موقت پردیس افزود: بسیجیان، سپاهیان، هیئتی‌ها، و... به‌صورت انفرادی و جمعی در مناطق سیل‌زده حاضر شدند و به امدادرسانی پرداختند اما باید بر روی سیلی که باعث این اتفاقات شد تحقیقات صورت بگیرد.

حسینی تبار ادامه داد: مدیران اجرایی، دولتمردان، دانشمندان و... تحقیقی جدی بر روی این اتفاقات انجام و آسیب‌شناسی دقیق آن را به سمع و نظر مردم برسانند.

امام‌جمعه موقت پردیس اضافه کرد: باران رحمت الهی است ولی خساراتی هم وارد کرد که مقصر بخشی از آن خودمان هستیم  با ندانم‌کاری و ندید گرفتن از وظیفه خود گذشتیم.

حسینی تبار تصریح کرد: پس از بارش‌ها اقدام به جمع‌آوری پل‌های غیرمجاز و تخریب سازه‌های محل عبور آب ، لایروبی مسیل‌ها و... کردند اما این کار برای قبل بارش‌ها بود و در این راه باید جدی کار شود.

وی بابیان اینکه مطالبات مردم شهرستان از مسؤولان بیشتر شود، ابراز کرد: عیب ما این است که در انتخابات کاندیداها می‌آیند و سخنانی امیدوارکننده می‌گویند اما پس از انتخاب شدن نمی‌آیند و مردم هم مطالبه‌ای نمی‌کنند.

امام‌جمعه موقت پردیس افزود: در زمان انتخابات مجلس و یا شوراهای اسلامی نامزدها قول‌هایی می‌دهند اما بدون مطالبه عملی در کار نخواهد بود، باید فرهنگ و ظرفیت مسؤولان و مردم بالاتر برود، مردم دردهای خود را با مطالبه گری و حضور در مراکزی مانند دفاتر امامان جمعه، فرمانداری و... بخواهند زیرا عدم مطالبه گری ما باعث می‌شود مسؤولان بگویند مطالبه‌ای نیست و ما هم کاری نمی‌کنیم.

حسینی تبار بابیان اتفاقات اخیر در بازار املاک پردیس، گفت: چگونه می‌شود دلالان مسکن مهر در فضای مجازی قیمت‌های نجومی بگذارند و باعث افزایش چند برابری مسکن‌هایی شوند که دیگر از دسترس مردم و جوانان خارج‌شده است.

وی ادامه داد: با این اتفاقات و سو استفاده برخی دلالان، به‌زودی جوانان ما بدون خانه می‌مانند، این افراد از آشوب بازار ملک سو استفاده می‌کنند و قیمت‌های نجومی می‌دهند.

امام‌جمعه موقت پردیس اضافه کرد: آیا ما شهید و جانباز دادیم تا این‌گونه با مردم ما رفتار شود، باید مسؤولان با سو استفاده‌کنندگان بازار ملک برخورد کنند تا این التهابات بازار فروکش کند.

حسینی تبار بابیان اینکه مشکل مردم پردیس بهداشت و درمان، مسائل فرهنگی است، بیان کرد: مردم به‌جز مشکلات اقتصادی و معیشتی مسائل فرهنگی و اجتماعی هم دارند و باید این موارد جز مطالبات مردم باشد.

وی ضمن بیان اینکه اگر مدیران جهادی پای‌کار بیایند چند کشور مانند ایران را هم می‌توانند اداره کنند، یادآور شد: مدیران با اخلاص، نمازخوان، متدین، متوکل، با ایثار بالا، عدم دل‌بستگی به دنیا، و بسیاری خصلت‌های خوب را مدیر جهادی می‌نامند.

امام‌جمعه موقت پردیس تصریح کرد: مدیرانی که بدانند هر میز دولتی بر روی خون 17 شهید بناشده است و شبانه‌روز برای مردم کار کنند جهادی است، آن‌هایی که بی‌ریا در گلستان، اهواز، پل‌دختر و... خدمت کردند از روحانی، سپاهی، دکتر، جراح و... که بدون ریا فعالیت کردند این‌ها جهادی هستند و ما نیاز به مدیران جهادی داریم اما نیروهای جهادی جایی برای ورود ندارند.

حسینی تبار با اشاره به تروریستی خواندن سپاه توسط رئیس‌جمهور نادان آمریکا گفت: سپاه پاسداران نهاد انقلابی است و شجاعت و ایثار در نهاد سپاه است به همین دلیل امام خمینی (ره) فرمودند: "ای‌کاش من هم یک سپاهی بودم و اگر سپاه نبود، کشور هم نبود."

وی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس و پس‌ازآن قرارگاه خاتم انبیاء، کمک‌های شایانی به مردم محروم سیستان و... و در کل کشور کردند که این سپاه باید هم امروز مورد غضب دولتمردان آمریکا باشد.

امام‌جمعه موقت پردیس افزود: رئیس‌جمهور مغرور و نادان آمریکا باید هم سپاه مردمی ما را قبول نکند زیرا ضربه‌های محکمی را در سوریه و عراق از سپاه خورده است، و این سپاه بود که داعش فرزند آمریکا را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران اسلامی بر خاک انداخت و آمریکا از نابودی فرزندش عصبانی است.

حسینی تبار تصریح کرد: این تصمیم توهین به خودشان بود، زیرا رئیس‌جمهور، مجلس، دانشگاهی‌ها از زن تا مرد همه یک‌صدا گفتند ما یک سپاهی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سپاهی که با بچه‌های حزب الهی و ولایی اداره می‌شود و حضورشان در سوریه، عراق و هرکجا که باشد منشأ خیروبرکت بوده است اما هرکجا که آمریکا رفت ویرانی به بار آورد و به همین دلیل عصبانی هستند و باید از این عصبانیت بمیرند زیرا ما هیچ طمعی از حمایت امریکا نداریم.

انتهای پیام/67016/پ/ی30

  • نوشته شده
  • در جمعه 23 فروردين 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 9