En
تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 3080

جوانی به رنگ هیجان و ورزش

حرکات نمایشی گروه کمیته کلیستنیکس و پارکور پردیس به مناسبت هفته جوان و سلامت

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس؛ این نمایش با تماشای شهروندان در بوستان مشاهیر انجام شد که طی اجرای این تمرینات از جوانان دعوت شد در صورت علاقمندی، بدون اجرای اینگونه حرکات در محیط های باز، ابتدا تحت آموزش های تخصصی قرار بگیرند.
گفتنی است ورزشهای (قدرتی استقامتی و چربیسوز ) کلیستنیکس از ساعت ۱۹تا ۲۰:۳۰در بوستان های شهرپردیس در هوایی دلنشین و مطبوع در حال برگزاری و استعدادیابی است.
مصطفی منایی مسئول کمیته کلستنیکس شهر پردیس گفت: این رشته گونه‌ای از تمرینات ایزوتونیک است که با تکیه بر انقباض ایزوتونیک (نوعی انقباض ماهیچه‌ها در بدن انسان) موجب افزایش توان و قدرت تارهای ماهیچهٔ انسان می‌شود. ویژگی بارز تمرینات کلستنیکس این است که می‌توان آن‌ها را در محیطی غیر از محیط باشگاه (مثلاً در پارک یا خانه) و با هر شرایط اب و هوایی حتی بارانی انجام داد.
وی افزود: توصیه پژوهشگران ورزشی این است که در صورت تمایل به آغاز تمرین ایزوتونیک باشگاهی برای مدت ۳ ماه از این تمرینات که به ایزوتونیک – کالیستنیک مشهورند، سود ببریم. در تمرینات کالیستنیک، تقریباً هر نوع تمرینی، بدون استفاده از وزنه انجام می‌شود.
مسئول این کمیته گفت: این تمرینات به نام تمرینات با استفاده از وزن بدن نیز شناخته می‌شوند. تمرینات کلستنیکس، می‌توانند به خودی خود، به عنوان یک روتین ورزشی، برنامهٔ لاغری، بدنسازی، یا تناسب اندام بکار گرفته شوند و کاملاً مناسب تازه‌کارها، میانه‌روها، و حرفه‌ای‌هاست.
لازم به ذکر است این رشته از رشته های زیرمجموعه هیات ورزشهای همگانی است و علاقمندان برای آموزش و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 09120925045(مصطفی منایی) تماس بگیرند.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • ساعت 06
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 29