En
تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 3083

برگزاری جلسه هماهنگی برنامه های هفته جوان اداره ورزش و جوانان شهرستان

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش وجوانان شهرستان پردیس، محمد سیفی در ابتدا با بیان اینکه حضرت علی اکبر(ع) دارای شخصیت بالای معنوی و اخلاقی است و از جهت سیرت و خلق و خوی، شبیه ترین مردم به پیامبر اکرم(ص) بود، اذعان داشت: امسال نیز بنا به پیش بینی های صورت گرفته از سوی معاونت فرهنگی و ورزشی و ادارات عضو ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان، اقدامات اجرایی خوبی برای این ایام طراحی شده تا این هفته در شأن جوانان برگزار شود.
رییس اداره ورزش و جوانان گفت: هدف از برگزاری مراسم گرامیداشت هفته جوان را معرفی جوان شایسته اسلامی و ایرانی دانست و گفت: تقویت امید، نشاط، ایمان و خودباوری، عفت، هویت، حیا و غیرت جوان مسلمان ایرانی، معرفی شخصیت های متعالی و ارائه الگوهای شایسته برای جوان امروز، اهتمام به ترویج و تبیین دیدگاه های مقام معظم رهبری در حوزه جوانان به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه جوانان از دیگر اهداف این برنامه هاست.
وی خطاب به کمیته تشکیل شده گرامیداشت هفته جوان در اداره ورزش ادامه داد: فرهنگ سازی این روز به عنوان روز جوان در دستور کار قرار گیرد و خوشبختانه این امر بعد از چند سال به صورت ویژه جا افتاده و معرفی دستاوردها و برنامه های امور جوانان و برترین های جوانان شهرستان مطابق تاکیدات فرماندار و معاونت سیاسی و انتظامی باید مد نظر قرار گیرد.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به برنامه های این هفته درشهرستان پردیس اشاره کرد و افزود: عطر افشانی گلزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهداء و ایثارگران و شهدا بویژه شهدای ورزشکار ودیدار با امام جمعه را از برنامه معنوی ستاد گرامیداشت هفته جوان در آغاز این هفته پر برکت دانست.
سیفی افزود: نصب بنر و پلاکارد در سطح شهرستان با همکاری شهرداری های پردیس و بومهن و بخشداری های بومهن و جاجرود، اجرای جشنواره علی اکبر(ع)در راستای شناسایی و انتخاب جوان سرآمد شهرستان، همایش های هنری فرهنگ وارشاد اسلامی، برنامه های مشترک باادارات بهداشت و درمان، بهزیستی، فنی و حرفه ای و تبلیغات اسلامی با موضوع جوانان و خانواده ، ویژه برنامه شهرداری و شوراهای اسلامی بومهن و پردیس و بخشداری ها در روستاها، مسابقات و صعودهای ورزشی، طبیعت گردی در دو بخش دختران و پسران جوان، کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، برنامه های آموزش و پرورش جهت دانش آموزان مقطع متوسطه، کلنگ زنی خانه جوان، دیدار اعضای شورای مشورتی جوانان با مسئولین شهرستان و ... ازدیگر برنامه های این هفته خواهد بود.
معاون فرهنگی و جوانان تصریح نمود: برگزاری کارگاه های آموزشی، اردوهای گردشگری، همایش پیاده روی، گفتمان مسئولین با جوانان، غباررویی گلزار شهدا، جشنواره تجلیل از جوانان منتخب با حضور مسئولین و ...ازجمله برنامه های این هفته می باشد.
درخشان دارا بیان کرد: مقرر شده جشنواره حضرت علی اکبر(ع) در سطح شهرستان مطرح گردد تا جوانان مستعد و توانا در محورهای اعلام شده مدارک و مستندات خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره ورزش و جوانان تحویل نمایند و20‌نفر جوان سرآمد پس از داوری نمایندگان ادارات انتخاب و تجلیل شوند.
وی با توجه به جایگاه ویژه جوانان در توسعه همه جانبه کشور و جهت ایجاد نگاه ویژه به جوانان ومسائل مربوط به این گروه سنی گفت: روز میلاد حضرت علی اکبر"ع" 11شعبان روزجوان نامگذاری شده و هفته مصادف با ولادت حضرت علی اکبر"ع" در سال براساس مصوبه جلسه نهم شورای عالی جوانان بنام هفنه جوان تعیین گردیده است.
دارا افزود: سعی داریم دراین هفته با اجرای برنامه های متنوع در راستای ارتقای نشاط و هویت آفرینی برای جوانان اقدام نماییم.
وی با تاکید بر اجرای برنامه های متفاوت ورزشی از سوی هیات ها اظهار داشت: بهترین شکل اجرای کار، اطلاع رسانی و مستندسازی را انتظار داریم و از همکاران خواست نهایت دقت را به عمل آورده و کلیه رویدادها پس از هماهنگی با فرمانداری به اطلاع اصحاب رسانه رسانده شود.
گفتنی است جلسه با مشاورین جوان ادارات، اعضای شورای مشورتی و جوانان توانمند روستاها به منظور ارائه برنامه های پیشنهادی هفته جوان، از دیگر برنامه های گرامیداشت این هفته است.
کشاورز معاون ورزشی هم، از هماهنگی مسابقات و برنامه های محیطی ورزشی با هیات های مربوطه، پیگیری محل برگزاری طبیعت گردی و پیش بینی برنامه های مفرح گفت.
در خاتمه حسینی نایب رییس آقایان هیات ورزشهای همگانی شهرستان؛ به بیان دیدگاه ها و برنامه های هیات ونقطه نظرات خود پرداخت.
گفتنی است اجرای جشنواره حضرت علی اکبر "ع" و شناسایی جوانان توانمند یکی از برنامه های ویژه این هفته است.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • ساعت 06
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 6