En
تاریخ : يکشنبه 15 ارديبهشت 1398
کد 3192

برگزاری جلسه کارگروه مدیریت پسماند در شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان پردیس به ریاست نوید عباسی معاون هماهنگی امور فنی و عمرانی فرماندار برگزار شد.

 معاون فرماندار پردیس در ابتدای این جلسه مدیریت پسماند را یکی از مهمترین مسائل شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: توجه به این بحث تاثیر مستقیمی در سلامت جسم و روان شهروندان و بهبود وضعیت کالبدی شهر دارد و نمای بصری شهر را برای شهروندان و مسافران عبوری بهتر خواهد کرد.

 عباسی تفکیک پسماند از مبدا، جلوگیری از تخلیه غیر مجاز نخاله و ایمن سازی پسماندهای پزشکی و عفونی را از مواردی دانست  که در موضوع مدیریت پسماند دارای اهمیت بالایی است و افزود: توجه به این موارد ناهنجاری های فضای های شهری، روستایی و مناطق بکر طبیعی شهرستان را از میان می برد و سلامت و سرسبزی در شهرستان افزایش می یابد.

 در ادامه رئیس اداره حفاظت محیط زیست به تشریح مصوبات جلسات پیشین پرداخت و خواستار تلاش مضاعف روسای ادارات برای تسریع در اجرایی شدن مصوبات شد و سپس پیرامون نحوه مدیریت پسماندهای پزشکی عفونی و معدوم‌سازی آنها همچنین وضعیت فاضلاب‌های انسانی تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد: به منظور جلوگیری از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مناطق غیر مجاز، اطلاع رسانی لازم به رانندگان وسایل نقلیه سنگین انجام گرفته و گشت‌های منابع طبیعی و محیط زیست به طور روزانه و متناوب صورت پذیرد.

 جلوگیری از ورود نخاله های ساختمانی به شهرستان، ساماندهی خودروهای که در زمینه انتقال پسماند ها و نخاله ها فعالیت می کنند و ارائه گزارش کامل از روند و نتایج فعالیت‌های انجام شده پیرامون پسماندهای پزشکی و عفونی توسط شهرداری پردیس و شبکه بهداشت و درمان از جمله مصوبات این جلسه بود.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 15 ارديبهشت 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 25