En
تاریخ : سه شنبه 17 ارديبهشت 1398
کد 3222

تشکیل جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد و حماسه فتح خرمشهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر به ریاست سجاد برنجی معاون فرماندار پردیس برگزار شد.
 

این جلسه به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی اقدامات در راستای گرامیداشت این حماسه بی تکرار برگزار و معاون سیاسی و انتظامی فرماندار در این جلسه با اشاره به فتح خرمشهر به دست سربازان غیور ایران اسلامی گفت: این پیروزی جمهوری اسلامی را در قالب یک قدرت نظامی در جهان مطرح کرد و تاثیر زیادی بر روی روحیه رزمندگان اسلام داشت.

 برنجی افزود: تشریح شرایط زمان جنگ و وضعیت ایران در مقابل دیگر کشورهای جهان برای نسل جوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا جوانان و نوجوانان که جنگ را ندیده اند بدانند شهامت و از جان گذشتگی دلاور مردان و شیرزنان ایران اسلامی توانست دنیای غرب را از پا بیاندازد و افتخار و عزت ابدی را نصیب کشور کند.

 در ادامه امام جمعه شهرستان و مدیر بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس شرق استان به بیان اهمیت پاسداشت یاد و خاطره شهدا و گرامیداشت این حماسه بزرگ پرداختند و خواستار برنامه ریزی مدون و هماهنگی کامل برای این موضوع شدند.

در پایان و پس از تبادل نظر حاضران مقرر شد صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان به مناسبت سوم خرداد برگزار شود همچنین برپایی نمایشگاه عکس، ایستگاه صلواتی در زمان افطار و فضاسازی سطح شهر توسط شهرداری ها صورت گیرد.

برپایی برنامه های شاخص فرهنگی و اجتماعی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی، عطر افشانی و گلباران مزار شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و برگزاری جشن هایی در شهرها و روستاها از مصوبات این جلسه بود.
 


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 ارديبهشت 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 35