En
تاریخ : شنبه 21 ارديبهشت 1398
کد 3237

معاون فرماندار پردیس: مشاغل خانگی تسهیلات می گیرند

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان پردیس گفت: در راستای حمایت از مشاغل خانگی تاکنون 126 طرح تسهیلات دریافت کردند و 83 طرح باقی مانده تا پایان سال 98 تسهیلات 20 میلیون تومانی با 4 دردصد سود را دریافت خواهند کرد.

مجید صبوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حوزه مهارت آموزی و کارورزی، ادارات کار و فنی و حرفه ای موظف به پی گیری جدی این حوزه شدند و مقرر شد دستگاه‌هایی که در حوزه اشتغال و اقتصاد فعالیت دارند با هماهنگی دستگاه‌های استانی نقش پر رنگ تری برای اشتغالزایی در سال جدید داشته باشند.
وی تاکید کرد: در سال جدید، دستگاه‌هایی که در اجرای طرح عملکرد مناسبی در همراهی با دولت و شهرستان نداشته باشد در نحوه ادامه همکاری آنها بازنگری لازم اعمال خواهد شد.
معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به لزوم بازنگری در برخی از قوانین ارائه تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک‌های عامل، اظهار داشت: اصلاح برخی از قوانین بانکی به منظور حمایت از رونق تولید ضروری به نظر می رسد، بسیاری از قوانین نه تنها تولید را تسهیل نمی کنند بلکه موانعی برای تولید محسوب می شوند.
صبوری افزود: واحدهای تولیدی بسیاری از نحوه ارائه تسهیلات بانک‌ها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی شکایت دارند، اصلاح برخی از قوانین در راستای حمایت از تولید و تولید کنندگان راهکار مناسبی برای تسهیل و حمایت از تولید خواهد بود.
وی با اشاره به عدم همکاری بانک‌ها خاطر نشان کرد: دولت، سال گذشته در راستای حمایت از تولید و اشتغال در حوزه صنعت ، شهر و روستا و عشایر تسهیلات مناسبی با سود 4 تا 6 در صد ارائه کرد و بانک‌ها با دستورالعمل های داخلی که برخی از آنها در تضاد با دستورالعمل اجرایی دولت هستند عملکرد مناسبی نداشته و ندارند.
معاون برنامه ریزی فرماندار گفت: در بسیاری از موارد تولید کنندگان در راستای تهیه طرح های توجیهی، اعتباری و فنی باید هزینه های زیادی را پرداخت کنند که در نهایت از خیر دریافت وام می گذرند.
صبوری با اشاره به سایر مشکلات تولید کنندگان شهرستان پردیس اظهار داشت: قرار گیری مناطق صنعتی شهرستان در مناطق چهار گانه محیط زیست یکی دیگر از مشکلات تولید کنندگان برای توسعه فضای کار و اشتغال است، طرح ساماندهی مناطق صنعتی شهرستانپردیس در کمیته زیر بنایی دولت تصویب شده و در صورت تصویب نهایی در هیات دولت؛ تولید کنندگان این منطقه می توانند مجوز توسعه کارگاه ، پایان کار و جواز رسمی خود دریافت کنند.
شهرستان پردیس با 250 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /* 
  • نوشته شده
  • در شنبه 21 ارديبهشت 1398
  • ساعت 10
  • توسط بخشداری جاجرود
  • تعداد بازدید 2