En
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد 3273

برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی و ساماندهی آسیب های اجتماعی شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی و ستاد ساماندهی آسیب های اجتماعی شهرستان پردیس به ریاست سجاد برنجی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد.

معاون فرماندار پردیس در این جلسه مهمترین مسئله در حوزه آسیب اجتماعی را پیچیدگی انسان بیان کرد و توجه به تصمیم گیری در جلسات آسیب های اجتماعی و حضور مسئولانه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی را بسیار مهم دانست و گفت: آسیبهای اجتماعی با سرعت و تنوع بسیار زیاد در حال افزایش است و نگاه سازمانی نمی تواند حلال مشکلات اجتماعی باشد.
 
برنجی بهترین راهکار برای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی را آموزش و پروش ذکر کرد و افزود: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش بسیار مهم است و همه دستگاهها باید توان خود را در آن حوزه متمرکز کنند و هم افزایی لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.
 
این مقام مسئول پژوهش و استفاده از ظرفیتهای سازمانهای مردم نهاد را نیز بسیار مهم دانست و خواستار برنامه ریزی و ارائه راهکار برای افزایش مشارکت اجتماعی در راستای کمک به رفع این مشکلات شد.
 در ادامه روسای کمیته های درمان و بازپروری اعتیاد، طلاق و زنان سرپرست خانوار، خودکشی، پیشگیری از مصرف الکل، آسیبهای اجتماعی کودکان، آسیب های اجتماعی دانش آموزان و کمیته جوانان به ارائه گزارش عملکرد کمیته ها و برنامه های خود پرداختند و در پایان مقرر شد؛ مسوولین کمیته های ذیل طرح تقسیم کار ملی نسبت به برنامه ریزی، برگزاری منظم جلسات بصورت 2 ماه یکبار، ارسال صورتجلسات و مستندسازی از فعالیتهای صورت گرفته در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی شهرستان اقدام کنند.
 
انجام پیگیری لازم برای پیش بینی مکان اورژانس اجتماعی در شهر پردیس از طریق شهرداری و شورای اسلامی شهر ، اطلاع رسانی شماره تلفن 123 اورژانس اجتماعی توسط شهرداریها و بخشداریها در سطح شهرستان، ارسال آمار دقیق وقایع چهارگانه حیاتی سال 97 و همچنین آمار وقایع چهارگانه سال 98 به صورت ماهانه به فرمانداری توسط ثبت احوال، افزایش تعداد مشاوران بهداشت روان برای دانش آموزان شهرستان با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداشت، انجام طرح های مطالعاتی، تحقیقاتی و پژوهشی در خصوص آسیب های اجتماعی شایع شهرستان توسط دانشگاه های مستقر و ارائه نتیجه پایش و پژوهش صورت گرفته پیرامون آسیبهای اجتماعی شهرستان در جلسه آتی از مصوبات این جلسه بود.


 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 30