En
تاریخ : يکشنبه 29 ارديبهشت 1398
کد 3283

برگزاری نخستین مجمع منطقه‌ای روابط‌ عمومی‌ها در شرق استان تهران

نخستین مجمع منطقه‌ای روابط‌ عمومی‌ها در شرق استان تهران به میزبانی دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، مجید صفری، فرماندار دماوند ظهر امروز در نخستین مجمع منطقه‌ای روابط عمومی‌های شرق استان تهران که به میزبانی این شهرستان در اردوگاه مصطفی خمینی برگزار شد، اظهار کرد: این نشست به مناسبت گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی‌ها برگزار شد.

وی افزود: یکی از اقدامات ما در دماوند، تشکیل شورای روابط عمومی این شهرستان و انتخابات هیئت رئیسه بود، قدرت ارتباطات به اندازه‌ای است که توانست جهان پهناور را به یک دهکده تبدیل کند و ما احساس می کنیم که با یک اشاره به همه دنیا متصل هستیم.

فرماندار دماوند ادامه داد: در همه ادارات باید افرادی به عنوان مدیران روابط عمومی حضور داشته و بهترین امکانات در اختیار آنها قرار گیرد.

صفری خاطرنشان کرد: مسؤولان روابط عمومی مشاوران رئیس ادارات هستند، گستره فعالیت روابط عمومی وسیع است، آنها باید برای انجام امور از ابتدای کار ورود کنند و این بیانگر اهمیت جایگاه روابط عمومی است.

وی با تأکید بر لزوم گسترش جایگاه روابط عمومی‌ها تصریح کرد: دلیل موفقیت برخی از افراد در جهان، قوی بودن روابط عمومی و اطلاعات بوده و این همان معجزه ارتباطات است.

فرماندار دماوند گفت: امروز ایام مهم، حساس و مبارکی به ویژه در شهرستان‌های استان تهران است؛ روابط عمومی استان تهران تحول خوبی داشته و ارتباطات و کنترل فضای مجازی در سطح این استان اتفاق افتاده است.

صفری ادامه داد: ما نیز باید به سهم خود در حوزه شهرستانی اهمیت ویژه‌ای در این خصوص قایل شویم، ادارات نیز توجه داشته باشند که اهمیت دادن به روابط عمومی به معنای اهمیت دادن به جایگاه خودشان است.

وی با بیان اینکه روابط عمومی نوعی فن و هنر است، بیان کرد: امروز هنر روابط عمومی در مدیریت اخبار است، زیرا ما تنها ناقل خبر نیستیم و زمینه‌های ایجاد خبر باید مدیریت شود.

فرماندار دماوند تأکید کرد: همه مسئولان شهرستان دماوند مکلف‌اند که روابط عمومی، ارتباطات و خبر را سرلوحه کار خود قرار داده و از حاشیه وارد متن شوند، در غیر این صورت از بسیاری از سیاست‌ها عقب می‌مانیم.

صفری عنوان کرد: سال 98 بسیار ویژه است و افراد در حوزه خبر و روابط عمومی، مسئولیت سنگینی نسبت به مدیران اجرایی دارند.

*مدیریت روابط عمومی در زمره 6 شغل پر استرس دنیاست

سجاد برنجی، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پردیس در ادامه این همایش اظهار کرد: واژه روابط عمومی از زبان انگلیسی به فارسی وارد شده و چند سالی است که جایگاه درست خود را پیدا کرده است، چراکه پیش از این، روابط عمومی تنها بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی را به ذهن افراد متبادر می‌کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت روابط عمومی در زمره 6 شغل پر استرس دنیاست، بیان کرد: امروز موفقیت یک سازمان در گرو موفقیت روابط عمومی‌ و رضایت‌مندی از اطلاع‌رسانی در هر نهاد، شرط اول توفیق است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پردیس افزود: در شرایط کنونی، دنیای استکبار به نبرد انقلاب اسلامی آمده و قصد دارد که با فشار حصر و تحریم، کمر مردم را بشکند و این اتفاق هرگز رخ نمی‌دهد.

برنجی ادامه داد: دشمن عزم خود را جزم کرده و با فشار حصر اقتصادی به دنبال القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و برخی از افراد نیز به تشدید این موضوع می‌پردازند؛ در این راستا روابط عمومی‌ها وظیفه دارند که خدمات ارزنده دستگاه‌های مختلف را بیان کرده و فضای نشاط و امید را در جامعه تزریق کنند.

*پاسخگویی سازمان‌ها به جامعه، ناشی از باور مردم‌سالاری است

مهدی جمارانی، فرماندار فیروزکوه نیز در ادامه این همایش اظهار کرد: روابط عمومی‌ پدیده‌ای جدید است که موضوع آن ناشی از تفکر، نگرشی جدید و پاسخگو بودن مجموعه بوده که با واژه دموکراسی قرین است.

وی افزود: حکومت‌های استبدادی، نیازی به پاسخگویی و توضیح عملکرد به جامعه و محیط پیرامون خود نمی‌بینند، اما در دوره جدید و عصر کنونی، سازمان‌ها خود را مکلف به پاسخ‌گویی به جامعه می‌دانند که این ناشی از باور مردم‌سالاری است.

فرماندار فیروزکوه ادامه داد: ما موظف به پاسخگویی به جامعه هستیم و مردم حق دارند که از اتفاقات و تصمیمات مربوط به خود مطلع شوند و واژه دولت پاسخگو، مسئول این تفکر است.

جمارانی عنوان کرد: جنس روابط عمومی از دموکراسی و باور مردم‌سالاری است و در متون و رفتار پیشوایان دینی نیز این عملکرد را در آنها می‌بینیم.

وی تصریح کرد: پیش از این در خصوص ارتباط دولت و مردم، نقادان و تحلیل‌گران یکی از نقاط ضعف را در عدم اطلاع‌رسانی می‌دانستند، اما این نقیصه به مرور روند مثبتی در پیش گرفته است.

فرماندار فیروزکوه گفت: وقتی دولت در تعامل با جامعه و تحلیل‌گران قرار گرفته و خود را با معیار نقد می‌سنجد، ایرادات خود را از منظر جامعه بهتر دیده و می‌تواند در مسیر اصلاح خود قدم بردارد، این نشان‌دهنده پویایی یک مجموعه است که از این منظر باید به دولت ببالیم.

جمارانی عنوان کرد: ما در بحث موضوعات مشترک منطقه‌ای، در مباحث مختلفی هم‌راستا هستیم که این موضوعات از یک جنس هستند.

وی تصریح کرد: در سند توسعه استان تهران به ویژه شرق استان، توجه به بحث ابعاد توسعه به ویژه در زمینه گردشگری با رویگرد بوم‌گری، طبیعت‌گردی، کشاورزی، باغداری، دامپروری، زنبورداری و توجه به صنعت پاک، از جمله موارد مشترک بین شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و پردیس است.

فرماندار فیروزکوه عنوان کرد: ما نمی‌توانیم این موضوعات را به صورت جداگانه و با نسخه‌های متفاوت مدیریت کنیم و به تبع آن، انتظار ما در حوزه روابط عمومی‌ها نیز این است که مشکلات شرق استان تهران در یک راستا قرار گرفته و بتوانیم با هم‌فکری، به هم‌افزایی برسیم.

جمارانی خاطرنشان کرد: مسأله‌ای که حداقل در حوزه گردشگری ما را با یکدیگر مرتبط می‌سازد، جاده مواصلاتی بوده که مسیر تردد 10 هزار خودرو در سال است و شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه را با یکدیگر مرتبط می‌کند.

وی اضافه کرد: از این رو، ما چاره‌ای نداریم به جز این که به صورت منطقه‌ای عمل کرده و به راهکارهای واحد و مشترکی برسیم.

گفتنی است که در پایان این همایش، از روابط عمومی‌های برتر شرق استان تهران با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد که نحوه انتخاب روابط عمومی برتر در این همایش جای سؤال داشت که شاخص انتخاب چه بوده است و برخی مسؤولان در این زمینه، گلایه‌هایی داشتند.

انتهای پیام/67015/

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 29 ارديبهشت 1398
  • ساعت 09
  • توسط بخشداری جاجرود
  • تعداد بازدید 2