En
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد 3289

معاون فرماندار پردیس: در شرایط کنونی پدافند غیر عامل اقتصادی از اهمیت زیادی برخوردار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان پردیس در سال ۹۸ به ریاست سجاد برنجی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد.

 برنجی در ابتدا به تفاوت های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اشاره کرد و با تاکید بر لزوم انجام اقدامات پیش بینانه و پیشگیرانه در بحث پدافند غیر عامل گفت: برنامه ریزی برای رعایت مباحث و زیرساخت های پدافندی همزمان با برنامه ریزی ساخت شهرها شهرک ها یا مکان های عمومی بسیار مهم است و باید توسط متولی آن در نظر گرفته شود.

 برنجی افزود: همه دستگاه‌ها و ادارات باید با شناسایی تهدیدها و نیازها، اقدامات لازم را انجام داده و در این مسیر فرمانداری نیز به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان حامی ادارات خواهد بود.

 معاون فرماندار پردیس استفاده دشمنان از ابزارهای اقتصادی مانند تحریم را برای ضربه زدن به کشور یکی از موضوعاتی دانست که در بحث پدافند غیر عامل باید مورد توجه قرار بگیرد و تصریح کرد: در ۸ حوزه پدافندی، پدافند غیر عامل اقتصادی با توجه به شرایط کنونی از اهمیت زیادی برخوردار است و تدوین برنامه‌های راهبردی در این حوزه ضرورت دارد.

 در ادامه حاضران پیرامون زمانبندی برگزاری جلسات کارگروه های زیرمجموعه حفاظت از مخازن آب شرب، مباحث بهداشتی و درمانی و روایت زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در ادارات و اماکن عمومی به تبادل نظر پرداختند و در پایان مقرر شد شرکت عمران شهر پردیس، شهرداری ها و دهیاری های شهرستان در زمان احداث پروژه های عمومی و مسکونی مباحث پدافند غیرعامل را با ایجاد تاسیسات مربوطه مورد توجه قرار دهند همچنین ادارات آبفای شهری و روستایی ضمن ایجاد و ارتقاء تجهیزات امنیتی برای مخازن آب نسبت به کار گیری نگهبان اقدام کنند.

ارائه برنامه های پدافند غیرعامل ادارات به فرمانداری، شناسایی تهدیدهای طبیعی و غیر طبیعی شهرستان، برگزاری جلسات کارگروه به صورت سه ماه یکبار و بررسی اقدامات انجام شده در شورای پدافند غیرعامل شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 28