En
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 3385

به منظور توسعه فضاهای ورزشی و اقدامات مشترک فرهنگی ورزشی برگزار شد:

جلسه با دهیار و عضو شورای اسلامی گلخندان قدیم درحوزه بانوان روستایی

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، سیفی رییس اداره ورزش و جوانان در این جلسه گفت: با اشاره به تصویب ائین نامه اجرائی ماده 194 قانون برنامه پنج ساله توسعه کشور در روستاها از سوی هیات وزیران در خصوص توسعه و عمران فضاهای فرهنگی ورزشی در محدوده روستاها و مصوبات شورای برنامه ریزی شهرستان در خصوص زمین با کاربری ورزشی در گلخندان در نظر داریم با حمایت و پشتیبانی بخشداری بومهن ودهیاری و شورای اسلامی روستا، زمین چمن مصنوعی مطابق ماده ۲۷ در موقعیت آماده شود که خوشبختانه بخشداری بومهن و مجموعه دهیاری و شورا بسیار از این اقدام استقبال نمودند.
در ادامه درخشان دارا در راستای اجرای طرح های ورزش روستایی و اقدامات فرهنگی جهت بانوان خاطر نشان کرد: اشتغال سبب ماندگاری مردم در روستاها می‌شود، به همین دلیل باید با توجه به اقلیم و توانمندی جوانان هر منطقه، قبل از ایجاداشتغال اموزشهای توانمندسازی را آغاز نماییم که این امر حمایت دهیاری و شورای اسلامی را می طلبد.
دارا افزود: جوانان و بانوان داوطلب در حوزه گردشگری و طبیعت، ثروت و دارایی ناملموسی هستند که نباید از آن غفلت کرد.
معاون اداره ورزش و جوانان با اشاره به اینکه ازدواج یکی دیگر از مسائل مهم جوانان است، گفت: در جهت ترویج ازدواج آسان، آگاهانه و پایدار و متناسب با نوع مشکلات روستاها کار گاه های آموزشی و مشاوره قبل ، حین و بعد از ازدواج برای زوج های جوان برنامه ریزی شده تا بتوان با اگاهی بخشی و بالابردن سطح دانش جوانان از زندگی مشترک، از بروز مشکلات بعد از ازدواج و افزایش طلاق جلوگیری کرد.
وی ابراز امیدواری کرد با تداوم برگزاری این نشست ها بتوان راهکارهای مناسب برای رفع نیازهای جوانان در روستاها پیدا و اجرایی کرد و شاهد پیشرفت و ارتقاء روستاها و مرتفع شدن مسائل جوانان در روستاها باشیم.
در ادامه مجید کشاورز در خصوص طرح اوقات فراغت با محوریت روستاها و برگزاری رویدادهای ورزشی بومی و محلی و آشنا سازی جوانان با ورزشهای سنتی مواردی را مطرح کرد وافزود: با مساعدت دهیاری و شورا گلخندان اولین برنامه روستایی را در این روستا زیبا برگزار خواهیم کرد‌.
معاونت ورزشی اداره ورزش تجهیز خانه های روستایی را از برنامه های مهم سالجاری جهت توسعه سرانه فضاهای ورزشی روستایی دانست که با همکاری هیات ورزشهای روستایی استان تهران اجرایی خواهدشد‌.
در پایان داداشی دهیار گلخندان ضمن قول مساعد بر همکاری جهت اجرای برنامه های فرهنگی در حوزه بانوان و جوانان به منظور حل و فصل موضوع عمرانی زمین گلخندان،اعلام نمود در اسرع وقت با هماهنگی فرمانداری و بخشداری، ورزش و جوانان و شورای روستا، جلسه ای را برگزار خواهد کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 خرداد 1398
  • ساعت 21
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 52