En
تاریخ : شنبه 25 خرداد 1398
کد 3432

نماینده مجلس انتقاد کرد: مالکان مسکن مهر پردیس بدون تحویل منزل، هزینه نگهداری می‌پردازند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تعدادی از مالکان مسکن مهر پردیس در حالیکه هنوز در منازل خود ساکن نشدند مجبور به پرداخت هزینه نگهداری هستند و این در حالی است که هنوز انشعابات واحدها تکمیل نشده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فاطمه ذوالقدر ضمن روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پردیس که در محل فرمانداری برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس اظهار داشت: متقاضیان و مالکان مسکن مهر مشکلات زیادی دارند و به این وضعیت معترض هستند.

مدیر عامل شرکت عمران در پاسخ گفت: ما ۱۰ هزار واحد مسکن مهر آماده در فازهای ۹،۸،۱۱ و ۵ داریم، برخی از واحدها در اختیار افراد بنگاهی و دلال هست که طی چند سال گذشته واحدهای خود را تحویل نگرفتند و در یک بلوک ۱۰ واحدی یک نفر سکونت دارد و ما مجبوریم هزینه شارژ را در جهت احقاق حقوق یک نفر از سایرین دریافت کنیم.

هدایت گفت: از افرادی که تازه ساکن شدند و یا در این مدت واحدهای آنها آماده نشده هیچ پولی دریافت نمی‌کنیم.

ذوالقدربا بیان پی گیری های انجام شده در خصوص مشکلات درمانی شهرستان پردیس گفت: در برخی موارد دولت به تنهایی از پس پرداخت هزینه‌های کلان بر نمی‌آید و در حال حاضر دو خیر بیمارستان ساز برای تکمیل و راه اندازی این بیمارستان به ما اعلام همکاری کردند و در صدد هستیم خیرین بیشتری را برای تسریع در راه اندازی بیمارستان به کمک بگیریم.

وی افزود: شهر پردیس با وجود زمین‌های بسیاری که متعلق به شرکت عمران است، هنوز آرامستان ندارد و در این راستا مساعدت و همکاری این شرکت ضرورت دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برای رفع مشکل تردد بانوان معلم از تهران به پردیس، به کارگیری معلمان بومی را در دستور کار قرار دادیم و در این خصوص از مدیرکل استان قول مساعد گرفتیم.

ذوالقدر با تاکید بر غیرقانونی بودن دریافت شهریه در مدارس دولتی خاطر نشان کرد: به دلیل ضعف نظارت، مدارس دولتی شهرستان از والدین که اغلب از قشر ضعیف هستند شهریه دریافت می‌کنند و در برخی موارد گزارش شده که کتابهای درسی با قیمت بالاتر از نرخ مصوب فروخته شده است.

وی گفت: با توجه به محرومیت این منطقه باید نظارت دقیق‌تری بر عملکرد مدارس از سوی آموزش و پرورش انجام شود.

رئیس آموزش و پرورش پردیس در پاسخ اظهار داشت: سال گذشته ۴ هزار دانش آموز هزینه لباس مدرسه و کتاب پرداخت نکردند که از محل مشارکت‌های مردمی تأمین شده است.

نماینده مجلس با اشاره به جمعیت و مشکل حمل و نقل اظهار داشت: در بودجه سال ۹۸ و تلفیق از صندوق توسعه ملی بودجه خوبی به مترو پردیس تعلق گرفته و نیاز به پی گیری نمایندگان برای تخصیص بودجه برای ساخت مترو با همکار قرارگاه خاتم دارد.

ذوالقدر گفت: ساماندهی مناطق صنعتی در کمیته دولت طرح و در حال تصویب است و توسعه آزاد راه به طول ۱۲ کیلومتر از پردیس به سمت آبعلی به منظور کاهش ترافیک محدوده بخش جاجرود از وزارت اقتصاد و دارایی پی گیری شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: توجه به مسائل فرهنگی با ساخت اماکن ورزشی و کتابخانه تنها راه کاهش آسیب‌های اجتماعی است

ذوالقدر در ادامه اظهار داشت: با توجه به جمعیتی که در این شهرستان ساکن خواهند شد، فرهنگ سازی و ساخت مراکز فرهنگی در اولویت قرار دارد.

وی افزود: اعتبار خوبی برای بهسازی و نوسازی کتابخانه ها تخصص داده شده و تلاش می‌کنیم تا اعتبار شهرستان پردیس را با توجه به رشد سریع جمعیت افزایش بدهیم.

فرماندار شهرستان پردیس هم در این نشست گفت: وام مسکن مهر پردیس ۱۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

عبدالعظیم رضایی افزود: در صورت تأیید مصوبه شورای پول و اعتبار وام مسکن مهر پردیس از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: تاکنون در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از محل فروش عرصه برای مسکن مهر تخصیص داده شده است.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: تفاهم نامه‌ای با اعتباری معادل ۱۲ میلیارد تومان بین شرکت عمران و قرار گاه خاتم برای ساخت مترو امضا شده است و در صورت پی گیری نمایندگان، ساخت ۲۴ کیلومتر خط مترو که ۶ کیلومتر آن تونل طراحی شده تسریع خواهد شد.

رضایی با اشاره به مسئله فاضلاب و تأمین اعتبار انشعابات خاطر نشان کرد: با همراهی شرکت عمران اقدامات خوبی انجام شده و از سوی شرکت آب و فاضلاب ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار تعیین و ابلاغ شده اما هنوز تخصیص داده نشده است.

وی فزود: افزون بر ۸ هزار واحد صنعتی، تولیدی، صنفی در سه نقطه شهرستان وجود دارد و به زودی دو منطقه خرمدشت و بومهن به شهرک صنعتی تبدیل شده و از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

فرماندار شهرستان پردیس با اشاره به مشکل تعیین نشدن حریم رودخانه‌های شهرستان اظهار داشت: شاهد ساخت و سازهای بی شماری در حریم رودخانه هستیم، مسؤلین با ساخت دیواره ساحلی حریم رودخانه را مشخص کنند تا به عنوان مبنا اعمال شود.

رضایی گفت: رفع مشکلات و محدودیت‌های محیط زیستی این منطقه نیازمند نظر نهایی کمیسیون ویژه سران قوا است تا بر اساس نظر نهایی کمیسیون، مشکلات محیط زیستی این شهرستان مرتفع شود.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/‏/‏۱۳۴۸

  • نوشته شده
  • در شنبه 25 خرداد 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 3