En
تاریخ : جمعه 31 خرداد 1398
کد 3462

به همت هیات ورزشهای همگانی شهرستان پردیس و به منظور پاسداشت اخلاق ورزشی برگزار شد

همایش رایگان مکمل ها در پردیس به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، با همکاری کمیته های تی ار ایکس و فانکشنال و مساعدت شهرداری پردیس، همایش مکمل ها با سخنرانی دکتر نیکورخ متخصص تغذیه و علی ماهر قهرمان پرورش اندام جهان در بخش نچرال با حضور مدیران اماکن ورزشی، علاقمندان و ورزشکاران، روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر شهرداری پردیس برگزار شد.
بهشتی رییس کمیته فانکشنال در خصوص این همایش گفت: به منظور آگاهی بیشتر مربیان باشگاه های ورزشی، دراستفاده از داروهای بدنسازی ومکمل های رژیمی، وورزشی وبدنسازی در آستانه هفته فرهنگ پهلوانی و اخلاق درورزش، کارگاه آموزشی دو ساعته جهت مربیان باشگاه ها با حمایت هیات ورزشهای همگانی و شهرداری پردیس پیش بینی و برگزار شد.
وی افزود: دکتر نیکورخ مدرس این کارگاه در موردمکمل ها وروش صحیح مصرف تغذیه توضیحاتی ارائه داد و افزود:مکمل های بدنسازی را نمی توان جایگزین مناسبی برای غذا در نظر گرفت، چرا که این مکمل همه مواد مغذی غذا مانند ویتامین میوه ها، سبزیجات و... را به بدن نمی رساند. این مکمل ها درکنار وعده های غذایی مناسب باعث رشد عضلات خواهند شد.
وی در مورد مباحث مطرح شده توسط سخنرانان همایش به مصرف انواع ویتامین ها اشاره کرد و گفت: ویتامین ها ترکیبات آلی هستند که بدن انسان برای فعالیت های مختلف از قبیل ساختن عضلات، سوزاندن چربی ها وتولید انرژی به آنها نیاز دارند. تمام ویتامین ها ومواد مغذی مورد نیاز بدن انسان تنها از طریق غذا تامین نمی شوند وبرای اطمینان از رنج نبردن بدن وعضلات از کمبود ویتامین ها ومواد معدنی باید از مکمل مولتی ویتامین استفاده کرد تا اطمینان حاصل نمود که سطح عملکرد بدن پایین نیامده است.
همچنین علی ماهر قهرمان چندین دوره مسابقات نچرال بادی بیلدینگ جهان که اخیرا در کشور کره جنوبی دو مقام قهرمانی را کسب نمود، ضمن پاسخ به سوالات حاضرین در خصوص مکمل ها، راز ماندگاری در ورزش را حفظ فرهنگ پهلوانی و اخلاق و عدم استفاده از مکمل ها و دوپینگ دانست.
گفتنی است در پایان این همایش گواهینامه به حاضرین اعطا و با حضور مسئولین از سخنرانان قدردانی شد.

 


 
  • نوشته شده
  • در جمعه 31 خرداد 1398
  • ساعت 10
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 6