En
تاریخ : جمعه 31 خرداد 1398
کد 3472

مسوولان قضایی پردیس نمازجمعه آینده پاسخگوی مردم هستند

امام جمعه پردیس گفت: هفته آینده از ساعت 12 رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب، مسوولان سازمان ثبت اسناد شهرستان پردیس در محل نمازجمعه حاضر و پاسخگوی مشکلات قضایی نمازگزاران خواهند بود.

به گزارش خبرنگار حبرگزاری فارس از پردیس، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که در مسجد الغدیر فاز 4 پردیس برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و تبریک سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: طی دو سال گذشته اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس افتتاح شده و گام‌های بسیاری را در جهت تحقق فعالیت‌ها برداشتند که برگزاری 100 جلسه معارف در مدارس از جمله آن است.

وی با بیان اینکه سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 نفر از یارانشان را هفته قوه قضائیه نامیدند، گفت: طی سال‌های پس از انقلاب، قوه قضاییه خدمات شایانی به کشور داشتند که از زحمات این قوه تشکر می‌کنیم.

توسلی افزود: هفته آینده از ساعت 12 رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب، مسوولان سازمان ثبت و... شهرستان پردیس در محل نمازجمعه حاضر و پاسخگوی مشکلات قضایی ثبتی نمازگزاران خواهند بود.

امام جمعه پردیس ادامه داد: صرفه جویی در مصرف آب با فرارسیدن تابستان را از خود آغاز کنیم و با نیمی از لیوان وضوی خود را بگیریم.

وی اضافه کرد: اگرچه امسال در حوزه آب شرایط نسبتا خوبی داریم اما این دلیلی بر عدم صرفه جویی یا استفاده بهینه از این نعمت الهی نیست.

توسلی تصریح کرد:  شهروندان باید در مصرف برق و آب حداقل 10 تا 15 درصد صرفه جویی کنند زیرا بالاترین مصرف برق در سال 98 را طی هفته اخیر داشتیم.

امام جمعه پردیس افزود: در هرمزگان، خوستان، بوشهر و شهرهای جنوبی کشور کولر آبی پاسخ گرما را نمی‌دهد بلکه بیشتر باعث دم کردن هوا می‌شود و فقط باید از کولرهای گازی استفاده کنند بنابراین ما باید کمی صرفه جویی کنیم تا هموطنانمان دچار قطعی برق نشوند.

وی در خصوص بازتاب گسترده موضع گیری مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن، اظهار کرد: در این دیدار رهبری به صورت قاطعانه موضع خود را اعلام کردند.

توسلی ادامه داد: اینکه رهبری رئیس جمهور آمریکا را صالح برای تبادل پیام هم نمی‌بینند، بازتاب گسترده بین المللی، در هیات حاکمه آمریکا و میان ملت ژاپن داشته که در ژاپن یکی از فرهیختگان این کشور اعلام کرده، ایران غروری دارد که ما در ژاپن آن را باخته‌ایم.

وی تصریح کرد: با این اقدامات در سطح بین الملل مواضع بسیاری از کشورها با ما بهتر و دوستانه‌تر می‌شود و کسانی که از آمریکا حمایت می‌کردند از این کشور فاصله می‌گیرند.

توسلی اظهار کرد: سازمان سیا و آمریکایی‌ها نیز متعجب شدند، زیرا قبل از این با خود می‌گفتند با این فشارها ایرانیان تسلیم شده و مذاکره می‌کردند، اما این اقدام رهبر ایران در تراز و قامت ابرقدرت‌های جهان بود که با رئیس جمهور آمریکا برخورد کردند که این پیام ضعف و سرشکستگی برای آمریکا و پیام اقتدار برای ایران و رهبری داشت.

امام جمعه پردیس بیان کرد: در ادامه شکست‌های آمریکا در حوزه جاسوسی، روز گذشته پهباد جاسوسی فوق پیشرفته این کشور که جزء استثنایی‌ترین دستگاه‌های جاسوسی دنیا بوده را پس از اینکه از مرزهای ایران گذشت توسط موشک‌های سپاه نابود شد.

وی افزود: این پهباد پس از اینکه به مرزهای ایران رسید موتورهای خود را خاموش و سپس به داخل مرزهای ایران آمد و طبق آمارها این پهباد 12 هزار مایل یا 22 هزار کیلومتر برد عملیاتی دارد و پس از ورود به حوزه‌ها می‌تواند سطح تمام محیط را اسکن کند.

توسلی ادامه داد: این پهباد با ارزش 220 میلیون دلار پرخرج‌ترین پروژه این کشور بوده و آنها سعی داشتند با پیشرفته‌ترین دستگاه‌هایشان از چشم رادارهای ما بگریزند، اما تمام رادارهای ایران بر روی این هدف قفل و پس از اعلام اخطارها، موشک پرتاب شدند.

امام جمعه پردیس با بیان اینکه مشخصات جغرافیایی این عملیات ارسال شده اما آمریکایی‌ها ساکت ماندند، اضافه کرد: در کنفرانس روسیه این حرکت آمریکایی‌ها محکوم و ایران نیز شکایت خود را به سازمان ملل می‌برد.

توسلی بیان کرد: در زمان نشست نخست وزیر ژاپن نیز نفتکش‌های این کشور را منفجر می‌کنند و بلافاصله آمریکایی‌ها هجمه های خود را شروع کرده و این انفجارها را کار ایران می‌دانند.

امام جمعه پردیس افزود: همان زمان سخنگوی دولت اعلام کرد هیچ عاقلی زمانی که نخست وزیر ژاپن پیام دوستی دو کشور را می آورد کشتی های ژاپنی را منهدم نمی‌کند و در این اقدام هیچکس به جز عربستان، انگلیس و آمریکا این موضوع را اعلام نکردند.

وی ادامه داد: همانگونه گه قدرت نرم آمریکا رو به افول است، این افول موریانه وار در انتظار قدرت امریکا است و به زودی تمام مردم این را خواهند دید.

انتهای پیام/67016/پ/الف۲۰/

  • نوشته شده
  • در جمعه 31 خرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5