En
تاریخ : يکشنبه 2 تير 1398
کد 3485

رییس اداره کار، رفاه، تعاون پردیس؛ اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد در پردیس فراهم می‌شود

تهران-ایرنا- رییس اداره کار، رفاه و تعاون شهرستان پردیس گفت: فرصت های شغلی خوبی در منطقه وجود دارد که بهبود یافتگان از اعتیاد را به کارفرمایان منطقه معرفی می کنیم.

علی مشهدی عباسی روز یکشنبه در همایش بهبود یافتگان اداره بهزیستی که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور مسؤلین شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک به بهبود یافتگان حاضر در جمع اظهار داشت: در سال رونق تولید، به منظور حمایت از اقشار مختلف جامعه بهبود یافتگانی که از طرف اداره بهزیستی به ما معرفی شوند، تسهیلات ایجاد مشاغل خانگی با سود ۴ درصد دریافت خواهند کرد.

وی افزود: اشتغال این افراد بسیاری از مشکلات زندگی پس از ترک اعتیاد را برطرف می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی نیز در حاشیه این همایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین همایش بهبود یافتگان با حضور بیش از ۶۰ نفر از کسانی که از اعتیاد بالایی داشتند به همراه خانواده‌های آنان و مسؤلین شهرستان برگزار شد.

ابوالفضل کرمانی گفت: یکی از اهداف این هماش بیان درخواست‌ها و انتظارات بهبود یافتگان بود تا در این جمع دیده شوند و شروعی دوباره برای حضور در عرصه اجتماع داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت رفع مشکل اشتغال بهبود یافتگان خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از بهبود یافتگان به دلیل بیکاری دوباره به اعتیاد روی می‌آورند، اعتماد به نفس آنها با اشتغال بالا می‌رود و احتمال اعتیاد مجدد آنها را کمتر می‌شود، رفع مشکل اشتغال این افراد را در اولویت قرار دادیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پردیس گفت: در شهرستان ۸ کمپ ترک اعتیاد مردان و یک کمپ مخصوص بانوان داریم و یک کمپ بانوان به زودی به مجموعه افزوده خواهد شد.

کرمانی با اشاره به تأثیر آگاه سازی در پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: زیاد بودن تعداد کمپ‌ها ضامن ترک اعتیاد افراد نیست، آگاه سازی، آموزش به موقع و ارتقا سطح کیفی خدمات کمپ‌ها تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی با اشاره به غیرفعال بودن خانه امن (شلتر) شهرستان در سال ۹۸ اظهار داشت: تا پایان سال ۹۷ خانه امن شهرستان فعال بود، معتادان پس از ترک در این محل برای مواجه شدن با جامعه آماده می‌شدند و علاوه بر آن کارتن خواب‌ها و افراد بی پناه به طور موقت اسکان داده می‌شدند، در حال حاضر به دلیل نداشتن فضا این خانه غیر فعال است.

رئیس اداره بهزیستی گفت: معتادان متجاهر ماده ۱۶ شهرستان به دلیل نداشتن فضا در کمپ‌های ماده ۱۵ نگهداری می‌شوند.

وی افزود: مقرر شده با همکاری شهرداری‌های پردیس و بومهن کمپ ماده ۱۶ احداث و معتادان متجاهر شهرستان ساماندهی شوند.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرا م/۹۴۴۱/‌/۱۳۴۸

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 تير 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 7