En
تاریخ : شنبه 8 تير 1398
کد 3495

در راستای ترغیب به ایده سازی و کارآفرینی برگزار شد

کارگاه آشنایی با اصول‌ و مهارتهای کارگروهی ویژه جوانان در شهرستان پردیس

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، در این کارگاه که با حضور ۲۷ نفر از علاقه مندان‌ با سخنرانی تعاملی تیم مدیریت کسب و کار دانشگاه علمی کاربردی با مسئولیت دکتر سیادتی برپا شد، دکتر درخشان گفت: متأسفانه یکی از بزرگ‌ترین کمبودهای آموزشی، عدم تدریس و فراگیری مهارت‌هایی است که می‌توانند نقش مؤثری در زندگی و آینده جوانان داشته باشد.
معاون اداره ورزش و جوانان افزود: مهارت‌های فردی و بین فردی، مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های تفکر خلاق و نوآوری و مهارت‌های کسب‌وکار و کارآفرینی از جمله دانش ها و مهارت هایی هستند که به شدت کمبود آن‌ها در نظام آموزشی احساس می‌گردد.
وی تاکید کرد: آموزش این مهارت‌ها به کودکان و نوجوانان می‌تواند قابلیت آنها را چندین برابر کند،به‌گونه‌ای که آن‌ها در آینده تحصیلی، شغلی و زندگی شخصی خود بتوانند بهترین انتخاب و عملکرد را داشته باشند.
درخشان خاطر نشان کرد: کودکان و نوجوانانی که این مهارت‌ها را آموخته باشند در آینده می‌توانند نسبت به دیگر افراد هم سن و سال خود بیشتر موفق و پیشرفت کنند، چراکه آن‌ها توانسته‌اند خودباوری و اعتمادبه‌نفس لازم را در دوران کودکی کسب کرده و در خود نهادینه کنند. دراین راستا حوزه فرهنگی و جوانان برنامه های گوناگونی را برای جوانان و نوجوانان به ویژه در فصل تابستان پیش بینی نموده است.
معاون آموزشی دانشگاه علمی کابردی هم ادامه داد: هدف ما این است که در این کارگاه ها استعدادها و توانمندی‌های کودکان و نوجوانان را شکوفا کنیم و مهارت‌های مورد نیاز را به آن‌ها بیاموزیم، تا این‌گونه بتوانند انسان‌های خلاق، نوآور و توانمندی باشند و در آینده به‌جای کارمند شدن، انتخاب کنند که کارآفرین باشند و کشتی زندگی خودشان را هدایت نمایند.
در ادامه دکتر سیادتی مسئول تیم اجرایی گفت: در این مجموعه کارگاه های ۵ جلسه ای، ما علاقه مندان را با تعریف تیم و کار گروهی، تفاوت های پیدا و پنهان کار تیمی و کار انفرادی، انواع تیم، مفهوم سینرژی در تیم، خلق سینرژی در هرکدام از انواع تیم ها، نقش های گوناگونی انسانی در تیم، محیط مناسب برای رشد تیم، مفهوم تیم سازی حقیقی در مقایسه با تیم سازی مجازی، تیم های پنهان درون تیم، شیوه های حل تعارض در تیم، خلق سیستم برای تیم، انگیزه بخشی به اعضای تیم با ارایه زبانی کاربردی سلیس و روان وهمراه با بازی ها و تمرینات، آشنا خواهیم نمود.
 


  • نوشته شده
  • در شنبه 8 تير 1398
  • ساعت 18
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 8