En
تاریخ : جمعه 7 تير 1398
کد 3498

امام جمعه پردیس: مقام معظم رهبری آبروی نظام را در مقابل آمریکا حفظ کردند

تهران- ایرنا- امام جمعه شهر پردیس با بیان اینکه مقام معظم رهبری آبروی نظام را در مقابل آمریکا حفظ کردند گفت: برخورد خردمندانه ایشان با درخواست مذاکره آمریکا، ما را سربلند کرده و کشورهای دوست جمهوری اسلامی به موضع معظم له افتخار می کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام توسلی در خطبه های نماز جمعه این هفته پردیس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه اظهار داشت: امروز اقتدار ایران اسلامی به دلیل موضع گیری هوشمندانه مقام معظم رهبری در مقابل آمریکا به دشمنان ایران اسلامی ثابت شده است.

وی افزود: سقوط پهباد جاسوسی آمریکا در فضای هوایی ایران اسلامی و پاسخ قاطع حضرت خامنه ای به آمریکا در سراسردنیا توسط تحلیلگران سیاسی بین المللی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

امام جمعه شهر پردیس افزود: روسای جمهور روسیه و چین، پاسخ مقام معظم را بهترین جواب به درخواست مذاکره آمریکا دانستند.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اقتدار و بی هیچ تردیدی با استفاده از توان دفاعی و نظامی خود پهباد جاسوسی را مورد هدف قرار داده و سرنگون کردند.

توسلی در ادامه اظهار داشت: آمریکا برای جاسوسی در ایران ۲۰۰ میلیون دلار هزینه کرد، خسارت حاصل از درگیری احتمالی ایران و آمریکا بر اساس محاسبات ژنرال های آمریکایی بیست هزار کشته آمریکایی در مقابل ۱۵۰۰ کشته ایرانی است.

وی با تقدیر و تشکر از دادستان و رییس دادگستری شهرستان پردیس گفت: دستگاه قضا در شهرستان با وجود محدودیت منابع و نیروی انسانی عملکرد خوبی داشتند اما طولانی شدن زمان رسیدگی به شکایات، مردم را خسته کرده است.

امام جمعه شهر پردیس با تاکید بر برخورد با عناصر فساد در ادارات، عنوان کرد: مهمترین وظیفه دستگاه قضا اقامه عدل و احقاق حقوق مردم است، نهادینه شدن فساد در دستگاه‌های اداری زیبنده نظام اسلامی ما نیست.

توسلی گفت: جایگاه اصلی قوه قضائیه برخورد با مفاسد است، دستگاه قضایی تا امروز اقدامات بسیار بزرگی در این راه انجام داده است و ما در این راستا در حد توان حامی قوه قضائیه در این امر خطیر هستیم.

وی ضمن تسلیت سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: به همت هیات رزمندگان اسلام شهرستان پردیس، فردا شب مراسم عزاداری به همراه سخنرانی در محل امامزاده سلطان مطهر (ع) شهر بومهن برگزار خواهد شد.

گفتنی است، به مناسبت هفته قوه قضائیه علیرضا اقاجری دادستان و ذوالفقار حسینی رییس دادگستری شهرستان پردیس و چند نفر از قضات پیش از برگزاری نمازجمعه در نشستی صمیمانه پاسخگوی سوالات مردم در مسجد الغدیر بودند.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/‏/‏۶۱۳۹

  • نوشته شده
  • در جمعه 7 تير 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 2