En
تاریخ : جمعه 14 تير 1398
کد 3514

با حضور فرماندار پردیس انجام گرفت:

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از شهرک امام رضا(ع) در شهر بومهن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران به همراه عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس از یکی از سکونتگاه های غیر رسمی شهرستان پردیس در شهر بومهن بازدید کردند.


این بازدید به منظور بررسی شرایط موجود، نیازمندیهای ساکنان واتخاذ تدابیر لازم برای ساماندهی این منطقه انجام گرفت و حاضران در ابتدا ضمن بازدید از خیابان ها و نقاط مختلف این منطقه، وضعیت معابر، خدمات زیرساختی و امکانات موجود را بررسی کردند.
 
در ادامه جلسه ای در منزل یکی از اهالی برای جمع بندی موارد  برگزار شد و در ابتدا فرماندار پردیس به تشریح شرایط منطقه و اقدامات انجام گرفته پرداخت و در ادامه سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برخی از مشکلات پیش روی ساماندهی این منطقه و راهکارهای موجود را مطرح کرد.
 
عمده مشکلات موجود از قبیل عدم واگذاری انشعاب گاز به همه منازل، وضعیت بد معابر، فقدان شبکه گذاری آب شرب و لزوم تامین برخی امکانات رفاهی نیز توسط برخی از ساکنان مطرح شد و تقی زاده در پایان با اشاره به اینکه این منطقه یک سکونت گاه غیر رسمی و فاقد اسناد مالکیت، کاربری مسکونی و امکانات زیربنایی است گفت: فرماندار پردیس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به مشکلات شهرستان از جمله وضعیت این منطقه اشاره کرده است و موارد مطرح شده در این جلسه و بررسی های انجام گرفته نشان می دهد تنها 40 درصد از اهالی از نعمت گاز شهری برخوردار هستند و طی هفته آتی ضمن برگزاری جلساتی با مدیر عامل شرکت گاز استان، تلاش می کنیم زمینه گازرسانی به این منطقه فرآهم شود.
 
تقی زاده خاطرنشان کرد: مسئولان نیز نمی توانند فرای قانون عمل کند زیرا اگر مسئولی به انجام اقداماتی خارج از چارچوب قانونی برای ارائه خدمات به منطقه ای روی آورد، حتی اگر گره کار ساکنان باز شود نیز باید پاسخگوی مراجع بالاتر باشد و از اینرو در بحث برق رسانی نیز جلساتی را با متولیان امر برگزار کرده و از طریق بارگذاری ترانس های منطبق با نیاز اهالی، مشکل برق را نیز تا حدود زیادی برطرف خواهیم کرد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: برخی از مشکلات مطرح شده فرای اختیارات قانونی بوده و با این جلسه و جلساتی مشابه قابل حل نیست بلکه باید در جلسات تخصصی و با حضور مسئولان استانی و کشوری و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای آن راهکار ارائه کرد اما در مباحثی که قانون اجازه می دهد به همه مسئولان متولی تاکید می کنیم که همکاری کامل را داشته باشند به ویژه به شهرداری بومهن دستور خواهم داد به زیرسازی و آسفالت معابر عمومی ازون تپه به قید فوریت رسیدگی کند.
 
 
تقی زاده افزود: ساکنان نیز لازم است در جلوگیری از  افزایش جمعیت ناشی از ساخت و ساز های غیر مجاز در این منطقه با نهادهای متولی همکاری کنند زیرا ما برای ارائه خدمات به ساکنان برنامه ریزی می کنیم و پس از اجرا و در زمان بهره برداری، چندین برابر جمعیت قبلی از امکانات استفاده می کنند که مواردی از جمله سوختن مکرر ترانس های برق در سال گذشته از این دست است.
 
وی در پایان تاکید کرد: برای نظارت بر حسن انجام کارها و پیگیری مطالبات مردم، بازدیدهای سرزده از این منظقه را در دستور کار قرار داده ایم و گزارش اقدامات نیز به استاندار محترم ارائه خواهد شد.


  • نوشته شده
  • در جمعه 14 تير 1398
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 39