En
تاریخ : جمعه 14 تير 1398
کد 3516

مشکل بیش از 8 هزار واحد تولیدی و صنعتی پردیس رفع شود

امام جمعه پردیس گفت: مشکل هشت هزار و 600 واحد تولیدی و صنعتی در مناطق خرمدشت، کمرد، جاجرود، سیاه سنگ و بومهن باید رفع شود، چراکه تماماً آماده فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین توسلی در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته پردیس که در مسجد الغدیر فاز 4 پردیس و با حضور معاون عمرانی استاندار، مسوولان ادارات و مسؤولان و نمازگزاران برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: چکیده فضائل مردم در نماز جمعه حاضر هستند که شامل خانواده معظم شهدا، مدافعان حرم، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و ... هستند، کسانی که 40 سال برای انقلاب زحمت کشیده و هیچ زمانی پشت ولی فقیه و نظام خود را خالی نکرده و پای نظام ایستاده‌اند.

وی گفت: امروز معاون عمرانی استاندار در ازون تپه حاضر شدند و قول رفع تعدادی از مشکلات اهالی را دادند، اما در شهر بومهن شهرک امام خمینی (ره) هم وجود دارد که مشکلات آن کمتر از ازون تپه نیست.

 بیش از 80 درصد املاک بومهن فاقد سند تفکیکی است

امام جمعه پردیس افزود: مساله فقدان سند ملکی در بومهن نیز از دیگر مشکلات است که بیش از 80 درصد املاک این شهر فاقد سند تفکیکی است و باید دست به دست هم بدهیم تا این ملک‌ها تفکیک شوند و سود این اقدام باید به جیب مردم برود.

توسلی ادامه داد: مشکل هشت هزار و 600 واحد تولیدی و صنعتی در مناطق خرمدشت، کمرد، جاجرود، سیاه سنگ و بومهن نیز باید رفع شود، چراکه تماماً آماده فعالیت هستند، اما نبود مجوز، سرمایه در گردش، اشتباهات تولید و... باعث شده بیشترشان روی به تعطیلی بروند و در این خصوص، نیاز به حمایت دولت الزامی است.

*وجود 250 شرکت دانش بنیان از نقاط قوت پردیس است

وی اضافه کرد: وجود پارک علمی و فناوری با 250 شرکت دانش بنیان از نقاط قوت شهرستان نوپای پردیس است و تمام تولیدات این شرکت‌ها به خارج از کشور صادر می‌شود.

توسلی تصریح کرد: تریبن نماز جمعه نماد وحدت، حمایت از مسؤولان است و ما طی سال گذشته و امسال بیش از 50 جلسه با نمایندگان مجلس برگزار کردیم و در پایان سه فصل در بودجه برای کمک به مسکن مهر که هشت سال مسکوت بود اختصاص یافت.

*اختصاص 5 هزار میلیارد برای مسکن مهر پردیس

امام جمعه پردیس بیان کرد: مشکلات آب، انتقال برق و... در کنار مشکلات محیط زیست برای این پروژه ملی و نقاط مختلف شهرستان پردیس به وجود آورده، زیرا 85 درصد از جغرافیای شهرستان پردیس در دایره محیط زیست است و هر اقدامی با ممانعت پرسنل محیط زیست همراه می‌شود.

وی افزود: دولت، مجلس و استانداری باید با شورای عالی محیط زیست که در این حوزه تصمیم گیرنده است، وارد مذاکره شوند تا دایره محیط زیست را برای رفاه شهروندان و ساکنان فازهای هشت و 11 کوچک‌تر کنند.

توسلی با بیان اینکه توقع معجزه از سوی مسؤولان را نداریم، اما باید حداقل تعدادی از کارها را به اتمام برسانند، گفت: با بودجه یک‌هزار میلیارد تومانی آب از لار به کلان می‌رسد و طی امسال حدود چهار تا پنج هزار میلیارد تومان بودجه برای تکمیل مسکن مهر اختصاص یافته است که باعث کاهش مشکلات پردیس خواهد شد.

انتهای پیام/67016/

  • نوشته شده
  • در جمعه 14 تير 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5