En
تاریخ : جمعه 14 تير 1398
کد 3518

معاون استاندار: جمعیت روستاهای استان تهران بیش از حد معمول است

تهران- ایرنا- معاون عمرانی استاندار تهران گفت: جمعیت روستاهای استان تهران بیش از حد معمول است و دهیاران و شهرداران باید از ظرفیت‌های مدیریتی و اعتبارات قابل توجه برای تأمین امکانات رفاهی روستاییان استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، محمد تقی زاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر پردیس اظهار داشت: استان تهران یکی از استان‌های بزرگ کشور است که افزون بر ۲۰ درصد کل جمعیت کشور را در خود جای داده و روستاهای استان شرایط جمعیتی خاص تری نسبت به سایر استان‌های کشور دارند.

وی تصریح کرد: در برخی از روستاهای استان تهران بیش از ۲۰ هزار نفر سکونت دارند.

معاون استاندار تهران افزود: سال گذشته در حدود یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استان تخصیص داده شد تا خدمات مناسبی را با شرایط مطلوب برای توسعه متوازن در شهرها و روستاها ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: شهرداران و دهیاران به وظایف قانونی خود به خوبی عمل کنند و امکانات رفاهی مناسب را با در نظر داشتن اختیارات قانونی خود برای مردم تأمین کنند.

تقی زاده با اشاره به قابلیت های توسعهای شهرستان پردیس گفت: این شهرستان فاصله نزدیکی با تهران دارد و با شناسایی قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها زمینه رشد و توسعه شهرستان در آینده‌ای نزدیک فراهم شود.

وی گفت: توزیع متوازن امکانات در سطح مناطق مختلف استان تهران، رفع تفاوت‌های اجتماعی و برنامه ریزی صحیح و استفاده از ظرفیت‌ها در شهرستان باید به شکل مطلوب را در اولویت کاری قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: نواقص موجود در شهرستان پردیس توسط فرماندار اعلام و در نشست شورای مسکن شرکت عمران شهر جدید پردیس مکلف خواهد شد تا امکانات مورد نیاز شهرستان را تأمین کند.

وی با اشاره به مشکل مالکیت اراضی بومهن اظهار داشت: در برنامه‌های میان مدت و بلندمدت حل مشکل زمین‌های قولنامه ای این شهر را پیگیری خواهیم کرد.

 

مشکلات اولیه ساکنان "ازون تپه بومهن" باید برطرف شود

معاون عمرانی استاندار تهران در ادامه گفت: مشکلات ساکنان ازون تپه " شهرک امام رضا (ع) با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در تعامل با دستگاه‌های استانی و شهرستانی بر طرف می کنیم.

وی عنوان کرد: در راستای پیگیری نمایندگان مجلس و مسؤلان شهرستان در خصوص مشکلات منطقه، بازدیدهای میدانی از وضعیت سکونت و زندگی مردم این شهرک انجام شده است.

تقی زاده با اشاره به محدودیت امکانات ساکنان این منطقه اظهار داشت: در حدود ۴۰ درصد از ۱۴ هکتار این منطقه از نعمت گاز برخوردار هستند و در یک تفاهم دو طرفه مقرر شد تا ساکنان به دستگاه‌های خدمات رسان تعهدات لازم را دهند و گازرسانی در ازون تپه طی هفته‌های آینده اجرایی شود.

وی گفت: برای رفع مشکل برق منطقه با اداره کل توزیع منطقه‌ای برق استان مذاکره شده تا در صورت لزوم ترانس های برق تقویت شود.

تقی زاده در ادامه اظهار داشت: معابر این شهرک دارای استاندارهای لازم و مشخصات فنی نیست، دستور شفاهی با قابلیت اجرایی به شهرداری و شورای اسلامی شهر بومهن برای زیر سازی و آسفالت معابر داده شد.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/‌۶۰۰۳

  • نوشته شده
  • در جمعه 14 تير 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 2