En
تاریخ : جمعه 14 تير 1398
کد 3519

گاز به «اوزون تپه» بومهن می‌رسد

نشست مسؤولان استان تهران و شهرستان پردیس با محوریت بررسی و رفع مشکلات با اهالی منطقه به «اوزون تپه» شهر بومهن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس پیش از ظهر امروز معاون عمرانی استاندار، سیدفرید موسوی و فاطمه سعیدی نمایندگان پردیس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه، نایب رئیس شورای اسلامی شهر بومهن، روسای ادارات و ... طی بازدیدی از منطقه اوزون تپه بومهن، نشستی با ساکنان این منطقه برگزار کردند.

محمد تقی‌زاده، معاون عمرانی استاندار تهران در جمع خبرنگاران در خصوص این بازدید اظهار کرد: از زمان حضور بنده در استانداری تهران پیگیری‌هایی توسط نمایندگان مجلس و فرماندار شهرستان پردیس در خصوص مشکلات منطقه ازون تپه بومهن از نظر خدمات زیربنایی و کمبود امکانات رفاهی در این منطقه انجام شد.

وی گفت: پیش از ظهر امروز همراه مسؤولان بازدیدی میدانی از این منطقه داشتیم و تصمیماتی برای بهبود اوضاع در این منطقه اتخاذ شد؛ طی این نشست چند موضوع در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیشنهاد و تصمیماتی اتخاذ شد.

*تأمین ترانس و بهبود تجهیزات برق‌رسانی

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: بحث‌های زیرساختی مانند اتصال انشعابات گاز، آب و راهسازی در این منطقه و همچنین ایمنی ساختمان‌ها و ... مورد بحث قرار گرفت که به تفاهمی دوطرفه با اهالی رسیدیم.

تقی‌زاده اضافه کرد: مقرر شد با اخذ تعهد از ساکنان به دستگاه‌های خدمات‌رسان، علیرغم محدودیت‌های موجود گاز این منطقه در نخستین فرصت منتقل شود.

وی تصریح کرد: در هفته آینده نشستی با مدیرکل گاز استان تهران برگزار و شخصاً در این منطقه حاضر خواهم شد تا اقدامات اولیه برای انتقال گاز انجام شود.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار تهران بیان کرد: موضوع دیگر که مورد درخواست ساکنان بود برق و مشکلاتی از این دست بود که مقرر شد با مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران مذاکراتی انجام شود تا در صورت نیاز، اقداماتی برای تأمین ترانس برق و بهبود تجهیزات برق‌رسانی ضرورتی انجام شود.

*معبر اصلی برای ارائه خدمات آسفالت خواهد شد

وی افزود: طی این نشست موضوع انتقال آب شهری نیز مطرح شد، اما به دلیل نبود اطلاعاتی در این خصوص تصمیم‌گیری به زمان دیگری موکول شد.

تقی‌زاده ادامه داد: مشکلات زیربنایی، راهسازی و معابر نیز جز دیگر درخواست‌های ساکنان بود که متاسفانه این معابر دارای مشخصات فنی و استانداردهای لازم نیست و قول دادیم در نبود شهردار بومهن به نایب رئیس شورای شهر، دستورات لازم به صورت شفاهی داده شد که این دستورات قابلیت اجرایی دارد و به زودی معبر اصلی برای ارائه خدمات آسفالت خواهد شد.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار تهران اظهار کرد: انجام اقدامات اساسی به دلیل نبود طراحی‌های لازم در این منطقه وجود ندارد و در کوتاه مدت برای رفع مشکلات اولیه باید این اقدام انجام شود.

*غفلت سال‌ها از ازون تپه جبران می‌شود

سیدفرید موسوی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص این بازدید و تصمیمات اتخاذ شده اظهار کرد: زمستان سال گذشته مشکلی در خصوص قطعی برق در این منطقه به وجود آمد که با رسانه‌ای شدن این مشکل توسط خبرگزاری فارس، با حضور مسؤولان، پیگیری‌هایی انجام، ترانس برق جدید نصب و این مشکل رفع شد.

وی گفت: اما مسأله‌ای در آن زمان مطرح شد که اختلافات بین برخی دستگاه‌ها بود که باعث بروز مشکلات جدی برای شهروندان و عدم رسیدگی به این منطقه شده بود.

موسوی افزود: با توجه به تغییرات مدیریتی در فرمانداری شهرستان پردیس و استانداری تهران، برای تسریع در بحث ساماندهی این منطقه امروز بازدیدی از زاون تپه انجام شد تا مسؤولان با مسائل و مشکلات این مردم آشنا شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی این نشست بحث ارائه خدمات بهسازی و بهینه سازی خانه‌ها، تعیین و تکلیف کاربری این منطقه، زیرسازی آسفالت، انتقال انشعاب گاز و... مورد رسیدگی قرار گرفت.

*سال‌ها هیچ خدماتی به ساکنان ارائه نشده بود

وی اضافه کرد: امروز با گزارشات کتبی و شفاهی مسؤولان از نزدیک با مشکلات ساکنان مواجه شدند و امیدواریم با توجه به صحبت‌های انجام شده مشکلات بلند، میان و کوتاه مدت این منطقه که ریشه قدیمی نیز دارد، رفع شود.

موسوی تصریح کرد: غفلت‌هایی سال‌ها در حق ساکنان این منطقه وجود داشت و به ساکنان هیچ گونه خدماتی داده نشده بود که مقرر شد ارائه این خدمات در اولویت کاری قرار گیرد و امیدواریم هر چه سریع‌تر این مشکلات رفع و این منطقه و مردم به نیازهای اولیه زندگی دست پیدا کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، گفت: شهرستان پردیس تازه تأسیس و وجود این مشکلات طبیعی است، اما نباید مشکلات را به مرور زمان موکول کنیم و باید هرچه زودتر در این خصوص ساماندهی و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شود.

انتهای پیام/67016/ر

  • نوشته شده
  • در جمعه 14 تير 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 9