En
تاریخ : شنبه 15 تير 1398
کد 3521

معاون عمرانی استاندار تهران: شرایط جمعیتی در روستاهای استان با دیگر نقاط کشور متفاوت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران که به مناسبت روز ملی شهرداری و دهیاری پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان پردیس سخنرانی می کرد، شرایط جمعیتی در روستاهای استان تهران را با دیگر نقاط کشور بسیار متفاوت دانست.

 معاون عمرانی استاندار تهران در ابتدا، استان تهران را یکی از بزرگترین استان‌های کشور از لحاظ جمعیت دانست و گفت: تهران نزدیک به از ۲۰ درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده است و برخی از روستاهای تهران نزدیک به ۲۰ هزار نفر جمعیت دارند و دهیاران باید از ظرفیت‌های مدیریتی و تمام اعتبارات موجود برای تامین امکانات رفاهی روستاها استفاده کنند.

 تقی زاده به ظرفیت های شهرستان پردیس نیز اشاره کرد و افزود: نزدیکی به تهران، برخورداری از جاذبه‌های گردشگری و آب و هوای مناسب و وجود لکه های صنعتی و صنفی که اشتغال زیادی را ایجاد کرده است می‌تواند به رسیدن به توسعه پایدار و متوازن شهرستان منجر شود و با شناسایی کامل ظرفیت ها و همچنین راهکارهای مربوط به استفاده از آن، این مهم در آینده نزدیک به وقوع خواهد پیوست.

 وی افزود سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاریها اختصاص یافته و توزیع متوازن امکانات در سطح مناطق مختلف، برنامه‌ریزی صحیح و رفع تفاوت های اجتماعی باید در اولویت کاری قرار گیرد.

تقی زاده در پایان به پیگیری مشکلات شهرستان از طریق فرمانداری نیز اشاره کرد و افزود: فرماندار پردیس در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشکلات شهرستان را به صورت کامل بیان کرده است و پیگیر رفع این مشکلات از طریق شورای مسکن و دیگر ظرفیت ها هستیم.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 15 تير 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 21